Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Prawdziwy bohater. Wbiegł pod kule ISIS, by ratować dziewczynkę

33

Były amerykański żołnierz, David Eubank, nie zastanawiał się dwa razy. Wiedział, że musi uratować małą, bezbronną i przerażoną dziewczynkę.

Prawdziwy bohater. Wbiegł pod kule ISIS, by ratować dziewczynkę
(Youtube.com)

Wokół niej przelatywały dziesiątki pocisków. To snajperzy ISIS zasypywali teren lawiną kul. Kilkuletnia dziewczynka była jedną z mieszkanek irackiej wioski zaatakowanej 19 czerwca przez dżihadystów. Tego dnia przyjechały tam z pomocą amerykańskie i irackie organizacje humanitarne, wspierane przez wojsko.

Wystarczyło mu kilkanaście sekund. David Eubank, były komandos amerykańskiej armii, osłaniany przez kompanów musiał przebiec kilkadziesiąt metrów, by wyciągnąć dziecko z opresji. To, co zrobił, to prawdziwe bohaterstwo. Wszystko uwieczniła kamera.

Widziałem tam tylko mnóstwo trupów. A wśród nich małą, przestraszoną dziewczynkę. Siedziała obok ciała swojej martwej matki i próbowała ukryć się w jej hidżabie - opowiada Eubank.

Żołnierz od lat pomaga potrzebującym w rejonach wojny. Należy do charytatywnej organizacji Free Burma Rangers, zajmującej się niesieniem pomocy dla rannych i zagrożonych cywili. David Eubank przez lata służył też w amerykańskiej armii - informuje CBS.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić