Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Prawie milion wyświetleń. Nagranie świadka. Słychać strzał

129

W miejscowości Kowal (powiat włocławski) trwa obława na kierowcę mazdy, który uciekł przed funkcjonariuszami policji. Mundurowi rozpoczęli pościg, gdy kierujący nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Jeden z mundurowych oddał strzał w oponę. Na Tik Toku opublikowano nagranie z całego zajścia.

Prawie milion wyświetleń. Nagranie świadka. Słychać strzał
Uciekinier miał ogromne szczęście. Ledwo wymknął się policji (TikTok)

Pościg w miejscowości Kowal miał miejsce w sobotę 30 września w godzinach porannych. Jak przekazał burmistrz Eugeniusz Gołembiowski, około godz. 9.00 miała miejsce strzelanina w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Tylickiego. - Policja poszukuje przestępcy, który porzucił samochód i dalej jest najprawdopodobniej na terenie Kowala. Zachowajcie ostrożność - napisał burmistrz na Facebooku.

W rozmowie z o2.pl rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji we Włocławku nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek potwierdziła, że policjant oddał strzał w oponę auta marki mazda, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Zaprzeczyła, by doszło do wymiany ognia.

Obecnie nadal trwają czynności w związku z tym zdarzeniem. Nie mam informacji, aby funkcjonariuszom stało się coś poważnego - mówiła nam niedługo po pościgu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pościg na polsko-litewskiej granicy. Ujawnili, co przewoził kurier

Wedle nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł profil "Kowal w Obiektywie", uciekinierem jest szczupły, wysoki mężczyzna z kilkudniowym zarostem w ciemnej bluzie. Pojawia się również informacja, że może mieć ranę brzucha. Jego telefon loguje się ponoć na terenie miejscowości Kowal, ale nie wiadomo, czy urządzenie nie zostało porzucone.

Kowal: Nagranie z pościgu policji

Na Tik Toku pojawiło się nagranie ze zdarzenia. Początkowo widać jedynie wóz policyjny jadący na sygnale. Próbuje on zablokować drogę. Po chwili na skrzyżowanie wpada mazda i drugi pojazd, który wjeżdża w latarnię. Auto uciekiniera obróciło się w taki sposób, że mógł kontynuować ucieczkę.

Kiedy mazda ruszyła dalej, policjant z wozu oddał pojedynczy strzał w oponę. W tle słychać słowa, które nie nadają się do zacytowania. Nie wiadomo, co działo się potem. Policja nie informuje póki co o szczegółach zdarzenia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić