oprac. Beata Czuma| 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski

68

W piątek Mateusz Morawiecki odwiedził 113-letnią Teklę Juniewicz w Gliwicach. To najdłużej żyjąca obywatelka Polski. Najstarsza Polka chętnie ogląda wiadomości i programy publicystyczne. Poradziła premierowi: "Żartujmy, a nie chorujmy!".

Mateusz Morawiecki ze 113-letnią Teklą Juniewicz
Mateusz Morawiecki ze 113-letnią Teklą Juniewicz (Kancelaria Premiera)

Tekla Juniewicz z Gliwic skończyła 113 lat 10 czerwca. W dniu urodzin była najstarszą mieszkanką Polski, siódmą w Europie i dwudziestą pierwszą na świecie wśród najdłużej żyjących. Najstarsza Polka urodziła się w Krusku koło Lwowa. Prowadziła dom i zajmowała się dwoma córkami. Jej mąż był w zarządzie kopalni w Borysławiu - podaje Polsat News za PAP.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak mówi pani Tekla, chętnie ogląda telewizję, a szczególnie wiadomości i programy publicystyczne. Potrafi dać celną ripostę dyskutującym w programach polityków - mówi jej wnuk. Miała też radę dla premiera: "Żartujmy, nie chorujmy!".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W piątek Mateusz Morawiecki odwiedził woj. śląskie. Najpierw wziął udział w oddaniu do użytku fragmentu autostrady A1 z Pyrzowic pod Częstochowę, potem odwiedził w Zabrzu Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Po wizycie u 113-latki złożył wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Golgocie Polskiej, która jest hołdem dla ofiar mordów, kaźni i bitew. Potem zapalił znicz pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych oraz złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym powstańców śląskich w Rudzie Śląskiej.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić