o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Prezent od Kingi Rusin dla protestujących. "Walczmy o nasze prawa i godność!"

179
Podziel się

Kinga Rusin postanowiła wesprzeć protestujące kobiety w całej Polsce. Oprócz pozytywnych słów przekazała imponującą sumę pieniędzy na pomoc prawną i organizacyjną.

Prezent od Kingi Rusin dla protestujących. "Walczmy o nasze prawa i godność!"
Kinga Rusin wsparła protestujących (Instagram, Kinga Rusin)
bDnXEIBN

W całej Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W akcję zaangażowało się wielu celebrytów, takich jak Anja Rubik, Maja Ostaszewska, czy Martyna Wojciechowska. W poniedziałek swoje słowa wsparcia protestującym przekazała na Instagramie Kinga Rusin.

Nie skończyło się na słowach, Kinga Rusin wpłaciła pieniądze na rzecz protestujących. Trzeba przyznać, że wysokość kwoty robi wrażenie. Dziennikarka przeznaczy sto tysięcy złotych, które trafią do czterech fundacji, które biorą udział w strajku. Te mają spożytkować środki na "pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet".

bDnXEIBP

Gest dziennikarki spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wiele osób podziękowało Kindze Rusin za okazane wsparcie w tej ważnej sprawie. Do słów wsparcia Rusin dołączyła swoje zdjęcie, na dłoni narysowała czerwoną błyskawicę, która jest symbolem protestów.

bDnXEIBV

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został ogłoszony w czwartek. Trybunał orzekł, że możliwość dokonania aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. "Straż kościoła" blokuje media. "Niech pan leci na skargę"
bDnXEICq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
on31
miesiąc temu
ilekroć mam wrażenie, że wychodzimy na prostą (jako społeczeństwo), że zaczynamy się dorabiać (jako kraj) to wtedy każdorazowo wracają dawne demony, które rozgrzewają ludzi do czerwoności. Żeby zdestabilizować ten kraj wystarczy rzucić temat aborcji, kościoła, religii w szkołach czy adopcji dzieci przez homoseksualistów. Nasze społeczeństwo niczego się nie nauczyło przez te wszystkie lata. Wracamy do tych samych bezsensownych dyskusji i protestów. Marnujemy czas, pieniądze i energie budując swój obraz bojownika w słusznej sprawie w internecie licząc bardziej na poklask, fejm, nowych followersów, więcej lajków aniżeli na zmianę czegokolwiek. Nawet jeśli wasze postulaty są słuszne to sposób w jaki je przedstawiacie, tony jadu, wulgaryzmów, obscenicznych gestów i obraźliwych znaków powoduje, że nikt centrowy nie weźmie w tym udziału, nie podpisze się pod tym. Najlepszą miarą waszych praw jest to, że macie możliwość wykrzykiwania swoich haseł, protestowania i przekonywania do swoich racji. Standardowo jednak, robicie to w taki sposób, że forma przykrywa cel. Murzyni walcząc o swoje prawa rabują sklepy. Żydzi walcząc o swoje prawa oskarżają wszystkich o antysemityzm. A wy walcząc o swoje (cały czas obowiązujące) prawa dewastujecie tramwaje, kościoły, budynki publiczne, demoralizujecie młodych.
A kuku
miesiąc temu
Najpierw wrzeszczy "KONSTYTUCJA", a jak jest ustawa niezgodna z Konstytucją z 1997, to już nieważne??
dziwny swiat
miesiąc temu
zabic wlasne dziecko bo bedzie chore to dla tych dzisiejszych kobiet normalka i prawo ale jak zobacza chorego pieska czy kotka to malo nie wyjda z wlasnej skory zeby mu pomoc i naglosnic sprawe wszedzie wokol :) czy to hipokryzja czy objaw dziwnych chorych czasow ?? A co te kobiety zrobia kiedy ich dziecko czy ktos z rodziny nagle zachoruje lub ulegnie powaznemu wypadkowi i stanie sie niepelnosprawnym kaleka -czy wtedy beda podobnie mocno naciskac na prawo do eutanazji ??
bDnXEICr
Wspomnicie
miesiąc temu
Szczyt faszyzmu – zorganizować przeciwko sobie protesty kobiet oklaskiwane przez ZOMO i transmitowane całodobowo, żeby odwrócić uwagę od niezorganizowanych przez siebie protestów anty-kowidowych pacyfikowanych przez ZOMO, o których ani słowa w mediach. Jeśli myślisz, że rząd jest głupi i nie wie co robi to tylko dlatego, że rząd chce abyś tak myślał. Oni wiedzą dokładnie co robią i jaka będzie twoja reakcja. Jak zwykle ludzie żrą się o temat zastępczy (i to w dodatku ten sam co poprzednio), a w tym samym czasie rząd przepycha ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych, szykując nam obowiązkowe szczepionki, getta i wojsko na ulicach ze względu na gwałtowny wzrost liczby zakażeń spowodowanych właśnie przez protesty! Rząd pójdzie z kobietami na ugodę, co było zaplanowane od dawna, ale nazajutrz dosłownie wszyscy, nie tylko kobiety, obudzą się w stanie wojennym i nikt już nie będzie wolny, by zaprotestować przeciwko czemukolwiek co tym razem będzie dotyczyło wszystkich (zamykanym biznesom, bezrobociu, inflacji, podwyższaniu podatków, wszelakim ograniczeniom, przymusowym szczepionkom itp. itd.).
Strach
miesiąc temu
Ciekawe czy ją zaszczepią w pierwszej kolejności?
Najnowsze komentarze (179)
Dagmara
miesiąc temu
Logika nakazuje byc po sotrnie kobiet, uczucia też!
Elka
miesiąc temu
nieważne co się stanie ona zawsze jest z nami!!
Lucy
miesiąc temu
Wypada być grzecznym w stosunku do kobiety, zwłaszcza takiej której się nie zna
Malka
miesiąc temu
Niesamowita kobieta
Lilka
miesiąc temu
ma rację w ogóle nie ma co gadać
krara
miesiąc temu
oddajcie nam nasze prawa!
mus
miesiąc temu
szkoda że się nie bawi w politykę, byłaby świetna
jaha
miesiąc temu
Takich kobiet nam potrzeba!
bDnXEICj
Izabklea
miesiąc temu
Wie co ma robić, dzieki!!
Nora
miesiąc temu
No i to jest sztos!!!
Asia
miesiąc temu
szkoda, że inni się nie dokładają
diva
miesiąc temu
podoba mi się jej zdecydowanie!
luksa
miesiąc temu
Kinga mega reakcja!
msa
miesiąc temu
Wg mnie najlepiej zrobiła!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić