Jan Manicki
Jan Manicki| 

Prezydent miasta zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

9

60-letni prezydent Suwałk trafił do szpitala. Uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Wcześniej potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

Prezydent miasta zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala
(East News, Kosc, AGENCJA WSCHOD)

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz trafił do szpitala w związku z nasilającymi się bólami w klatce piersiowej. Urząd miasta poinformował w czwartek, że zdiagnozowano u niego koronawirusa. Prezydent na podstawie objawów takich jak kaszel, dreszcze i bóle mięśni zdecydował się prywatnie przebadać na COVID-19.

Test potwierdził, że Czesław Renkiewicz jest zakażony koronawirusem. Kierownik biura prezydenta Kamil Sznel poinformował, że prezydent początkowo przebywał w domowej izolacji. Po konsultacji lekarskiej został jednak skierowany do szpitala.

Kiedy w sobotę rozmawiałem z prezydentem, czuł się dobrze. Jesteśmy dobrej myśli – powiedział Sznel.

Prezydent Suwałk trafił do szpitala. Koronawirus w klubie siatkarskim

Czesław Renkiewicz prawdopodobnie zaraził się koronawirusem podczas konferencji prasowej drużyny siatkarskiej Ślepsk Malow Suwałki. Klub potwierdził zakażenie COVID-19 u 15 osób: zawodników oraz pracowników sztabu szkoleniowego i administracji. W związku z udziałem w tej konferencji na kwarantannie przebywa marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz radny sejmiku województwa Paweł Wnukowski.

Prezydent miasta ma koronawirusa. Nie tylko w Suwałkach

Wśród samorządowców nie tylko prezydent Suwałk jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym teście na SARS-CoV-2 poinformował także prezydent Radomia Radosław Witkowski. Przebywa w tej chwili na domowej kwarantannie

Leczenie na tym etapie nie wymaga pobytu w szpitalu – napisał na swoim profilu na Facebooku Witkowski.

Obejrzyj także: Koronawirus w Polsce. Będą kolejne obostrzenia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić