o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Prezydent w niebezpieczeństwie. Duda może być inwigilowany

294
Podziel się

Wokół krakowskiej willi prezydenta nie brakuje systemów bezpieczeństwa i kamer. Jak się okazuje, zamontowany monitoring może być problemem dla głowy państwa.

Prezydent w niebezpieczeństwie. Duda może być inwigilowany
Andrzej Duda. (PAP)
bECETKRN

Wokół willi prezydenta w Krakowie nie brakuje kamer i zabezpieczeń. Posesja monitorowana jest sprzętem firmy Dahua. Okazuje się, że nie był to najlepszy wybór, o czym poinformowała w maju "Gazeta Wyborcza".

Dahua to chińska firma, w której 10 proc. udziału ma chiński rząd. Okazało się, że w kamerach jest system, który przekazuje zebrane dane chińskim władzom. Tłumaczono, że to tylko błąd, jednak nie wszyscy w to wierzą. Nikt też nie wie, czy owy błąd został naprawiony. Ponadto to właśnie te kamery wykorzystuje się w chińskich obozach koncentracyjnych.

bECETKRP

Kamery umieszczone wokół willi mogą nawet z 400 metrów rozpoznać twarz, płeć, wiek i rasę osoby, która jest w ich zasięgu. Ogromna baza danych może rozpoznać nawet dwa miliony twarzy. I bardzo możliwe, że te informację trafiają do teczek w Chinach.

Zdaniem Jerzego Dziewulskiego, antyterrorysty i byłego doradcy ds. bezpieczeństwa prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiegom nie są to kamery odpowiednie do ochrony głowy państwa.

bECETKRV
To niebezpieczne dla prezydenta. Nie może być tak, że ktoś go inwigiluje, a te kamery to robią. Z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa to ma ogromne znaczenie - mówi dla "Faktu" Jerzy Dziewulski.

Służba Ochrony Państwa nie chce zdradzić, czy zdemontuje chińskie kamery sprzed domu prezydenta.

Biorąc po uwagę specyfikę prowadzonych czynności, formacja nie przekazuje szczegółowych informacji na temat sprzętu i konfiguracji urządzeń, które wykorzystuje do realizacji zadań - poinformował "Fakt" ppłk Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy komendanta Służby Ochrony Państwa.
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECETKSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(294)
emeryt
3 miesiące temu
A które mocarstwo nie inwigiluje...a jeszcze kraj nie mający należytej ochrony tak ekipy rządzącej jak i społeczeństwa jakim jest Polska ?!
Pisak
3 miesiące temu
Nie da się inwigilować nicości.
Wuj dobrarada
4 miesiące temu
Andrzejek nie lękaj się, trzeba być twardym! Cha cha cha!!!
bECETKSr
Polak
4 miesiące temu
Jak to dobrze, że koło niego nie mieszkam. Gdyby tak było, wyprowadziłbym się.
txt
4 miesiące temu
Obudził się. Tyle razy niezależne media trąbią, że chińska agentura wywiadowcza w Polsce inwigiluje cały rząd, posłów senatorów oraz prezesów spółek skarbu państwa. Jeśli jet ktoś tak ślepy i tępy nawiązując współpracę gospodarczą, polityczną i dydaktyczną z komunistami, którzy prowadzą nieograniczoną wojnę w całym świecie to musi na własnej skórze przekonać się, że jest śledzony na każdym kroku. Tylko czy nierząd wyciągnie z tego dobre wnioski, czy nadal będzie przyjmować granty i wycieczki do komunistycznych chin w ramach "tzw jednostronnej ale niby wzajemnej współpracy". Chiny komunistyczne są realnym zagrożeniem wolnego świata. Gdzie komunizm tam nie ma wolności słowa, wyznania itp.
czarny
4 miesiące temu
Żarcik taki no nie?
70-LATEK
4 miesiące temu
... bez żadnego trybu ... DO POLAKA MOŻNA DUŻO MÓWIĆ ... 30 % POLAKÓW WEDŁUG GOOGLE TO - WŁĄCZNIE Z MŁODZIEŻĄ - PSYCHICZNIE CHORZY LUDZIE !! TYLE, CO WYBORCÓW PiS !! DZIWNE TYLKO, ZE TE 30 % RZĄDZI RESZTĄ ... JAK TO MOŻLIWE ?? JAK DŁUGO JESZCZE TEN KACZYŃSKI BĘDZIE RZĄDZIŁ POLSKĄ ??
70-LATEK
4 miesiące temu
... bez żadnego trybu ... DO POLAKA MOŻNA DUŻO MÓWIĆ ... 30 % POLAKÓW WEDŁUG GOOGLE TO - WŁĄCZNIE Z MŁODZIEŻĄ - PSYCHICZNIE CHORZY LUDZIE !! TYLE, CO WYBORCÓW PiS !! DZIWNE TYLKO, ZE TE 30 % RZĄDZI RESZTĄ ... JAK TO MOŻLIWE ?? JAK DŁUGO JESZCZE TAKI KACZYŃSKI BĘDZIE RZĄDZIŁ POLSKĄ ??
Obiektywnie
4 miesiące temu
Ludzie mają gdzieś nadmuchaną pacynkę Kaczyńskiego.
Sawietnik
4 miesiące temu
Teraz jest ogromne zagrożenie życia nie tylko dla polityków ale też dla zwykłych ludzi. Szczególnie dla turystów. Rzadko który człowiek wyjeżdżający za granicę odróżnia dialekty lokalne, zna perfekcyjnie zwyczaje. Jest wyluzowany i może przeoczyć informacje o zagrożeniu.
Prawda
4 miesiące temu
Jako nieudacznictwo z PO możecie sobie drwić z pana prezydenta, tylko napiszcie, który z ostatnich prezydentów był lepszy od niego, no który? Co jego poprzednicy załatwili dla Polski? Nic, kompletnie nic. Nie wystarczy wam chociaż tylko to, że bez wiz możecie latać do USa? Poprzednicy obiecywali, ale tylko na obietnicach się skończyło. Prezydent Duda jest dobrym prezydentem i to on przejdzie do historii jako dobry prezydent z ramienia PiS czy chcecie tego, czy nie, bo taka jest prawda.
wck
4 miesiące temu
sraty taty musiałby najpierw coś robić dorabiają teorię jak do śmierci LK
cxz
4 miesiące temu
i za darmochę reklama sprzętu elektronicznego. Ma to sens.
bECETKSj
Aa12
4 miesiące temu
Serio? Kto chcialby inwigilowac dlugopis Kaczynskiego o poziomie inteligencji 80IQ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić