Prognoza pogody na weekend. W sobotę i niedzielę nie będzie najcieplej

2

Do Polski spływają polarne masy powietrza, a to odbija się na temperaturze. W rezultacie w najbliższy weekend nie powinniśmy spodziewać się "złotej jesieni", lecz chłodu oraz silnego wiatru.

Prognoza pogody na weekend. W sobotę i niedzielę nie będzie najcieplej
W najbliższy weekend temperatura nie będzie nas rozpieszczać (Ventusky.com)

Jak podaje Wirtualna Polska, polarne masy powietrza napływają do naszego kraju ze wschodu. W sobotę jeszcze nie będą silnie odczuwalne – na terenie woj. śląskiego i małopolskiego wystąpi umiarkowany i silny wiatr, jednak mieszkańcy reszty kraju będą cieszyć się spokojem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 11 do 15 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na weekend. 9-10 października

W sobotę 9 października najcieplej będzie w województwach północno-zachodnich, a najchłodniej – na południowych krańcach Polski. Tam temperatura wyniesie maksymalnie 9 stopni Celsjusza.

W niedzielę 10 października nastąpi ochłodzenie. W centralnej i północnej Polsce pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Najsilniejszy wiatr będzie hulał na Śląsku, a jego prędkość wyniesie nawet 45 kilometrów na godzinę.

Zobacz także: Zobacz też: Śmiertelność w miastach a skutki zmian klimatycznych. Dramatyczne prognozy

Symptomy ochłodzenia pojawią się już w nocy z soboty na niedzielę. Rano w Małopolsce i na Podkarpaciu temperatura spadnie do około 0-2 stopni Celsjusza, jednak w ciągu dnia wzrośnie do 10-14.

W niedzielę najlepszą pogodą będą mogli cieszyć się mieszkańcy nadmorskich oraz zachodnich regionów Polski. Na najniższą temperaturę w kraju muszą się za to przygotować osoby wybierające się w góry.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić