Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Przeciek w trakcie egzaminu. Matura 2022 unieważniona

202
Podziel się:

Matura 2022 nie we wszystkich przypadkach przebiegła tak, jak powinna. Egzamin niektórych uczniów został unieważniony. Problem dotyczy I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie (woj. mazowieckie).

Przeciek w trakcie egzaminu. Matura 2022 unieważniona
Matura 2022 - zdjęcie poglądowe (PAP)

Podczas matury trzeba przestrzegać wyznaczonych zasad. Niektórzy uczniowie mimo to próbują wykonywać ruchy, które w teorii nie są dozwolone.

Liczą, że nikt tego nie wychwyci. Tymczasem przypadek z ciechanowskiego liceum ujrzał światło dzienne. Sprawa dotyczy rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się 13 maja.

Jedna z uczennic wykonała telefonem komórkowym zdjęcie arkusza i zamieściła go w internecie. Obok formularza maturalnego na zdjęciu widać było jej dokument tożsamości - przekazał serwis ciechpress.pl.

Sprawa została zgłoszona do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Podjęła ona decyzję o unieważnieniu matury z WOS-u.

Uczniowie mają ponownie zdawać egzamin z WOS-u 7 czerwca - dodał wspomniany portal.

Matura 2022. Jedni załamani, inni wściekli

O unieważnieniu egzaminu z WOS-u uczniowie dowiedzieli się w weekend.

Maturzyści są załamani, a rodzice wściekli. Ponowny egzamin z WOS-u, wyznaczony na 7 czerwca, dla niektórych maturzystów oznaczać będzie, że nie zdążą złożyć dokumentów na wybrane przez siebie uczelnie - zauważył ciechpress.pl.
Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(202)
Trzy grosze
miesiąc temu
"Tonący brzytwy się chwyta" Uczniowie do matury są słabo przygotowywani. Zdecydowana większość uczniów doucza się na bardzo drogich korepetycjach ze wszystkich przedmiotów maturalnych. Należy też wspomnieć o codziennych trudnościach szkolnych, załamaniach nerwowych, depresjach i braku wsparcia w tym wszystkim że strony szkoły. Na egzaminach nie czują się pewnie i wybierają łatwą drogę do sukcesu. Wszystko to wina systemu
Marcin
miesiąc temu
Hehe to ma być egzamin"dojrzałości"?😂
Normalny
miesiąc temu
Matura to ściek
Marek
miesiąc temu
Taa.. i później widać tych"złotych studentów"jak się zachowują:/Dziś w Częstochowie"wiosna studentów". Całe miasto 2 noce nie śpi bo jest zezwolenie na DZICZ I DŻUNGLĘ://
Oburzoba
miesiąc temu
Jak się uczyć niechce to do łopaty a zerować na oszustwie nie
Szum
miesiąc temu
Zdjęcie arkusza z dowodem tożsamości? Czyli już nawet kretynów dopuszcza się do matury? Nisko poziom kształcenia upadł, oj nisko.
Rxxxxe
miesiąc temu
Kiedy my dorośli dorośniemy do tego żeby przestać dzieci uczyć głupot których patrząc z perspektywy czasu nikt nie pamięta ...uczyć trzeba logiki i rzeczy które są potrzebne do życia ..matura to chore zjawisko
'Ccc
miesiąc temu
Prawdopodobnie wielu maturzystów tak "zdawało" te egzaminy. Pech sprawił że w tej szkole sprawa się wydała, ale ile jest szkół gdzie uczniowie zrobili i wysłali zdjęcia i nie ma na to dowodów.
Baba
miesiąc temu
Przeciez na salę nie wolno wnosić telefonu, trzeba zostawić zanim się wejdzie. A gdzie była komisja nadzorująca że tego nie zauważyła?
Suweren
miesiąc temu
Baczność! Stawiam zadanie bojowe: zlikwidować maturę jako przeżytek!!
Joanna
miesiąc temu
Najwięcej było w maskotkach:) Pod uchem pieska czy sukienką lalki było zawsze coś, wgl. w zabawkach jest mnóstwo schowków;)
J 23
miesiąc temu
Na agentkę służb specjalnych już się nie nadaje, nawet zdjęcia nie potrafi z ukrycia zrobić. maturę i egzamin już oblała.
Uczona
miesiąc temu
Różnie było.. ściągi na krześle między nogami,pod rajstopą,przyklejone pod kiecką czy bluzką lub jakimś ozdobnym elementem,pod butem,w maskotce lub po prostu w łapie,a nawet ktoś kiedyś przemycił w kanapkach.. ;)
Zlosliwy
miesiąc temu
Na mature nie mozna wniesc ani kanapki ani picia a mozna telefon?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić