Przeleżały kilkadziesiąt lat. 70-latek natychmiast zadzwonił po policję
Na jednej z dróg gruntowych 70-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn na Lubelszczyźnie znalazł dwa skorodowane elementy pocisku moździerzowego oraz kilkanaście sztuk amunicji karabinowej. Znalezisko pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.
We wtorek 1 czerwca dyżurny z KPP w Krasnymstawie otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu i amunicji na terenie miejscowości Olszanka (woj. lubelskie). na miejsce wysłano patrol policji.
Jak się okazało 70-letni mężczyzna na drodze gruntowej znalazł dwa skorodowane elementy pocisku moździerzowego oraz kilkanaście sztuk amunicji karabinowej. Zostały odnalezione w koleinie, którą wydrążyła woda. Mundurowi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Znalezisko prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej.
Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką policji.