Przemysław Czarnek zapowiada zmiany. Chodzi o ferie zimowe

475

W zeszłym roku szkolnym ferie zimowe miały bardzo nietypowy przebieg. Dla uczniów z całego kraju odbyły się w jednym terminie - trwały od 4 do 17 stycznia. Podczas najbliższej zimy ma być inaczej.

Przemysław Czarnek zapowiada zmiany. Chodzi o ferie zimowe
Przemysław Czarnek (PAP)

Uczniowie są przyzwyczajeni do tego, że termin ferii zimowych jest uzależniony od miejsca zamieszkania. Wszystko po to, by m.in. uniknąć tłumów w kurortach.

W 2021 roku zdecydowano się na zmianę zasad. Ferie dla wszystkich trwały od 4 do 17 stycznia. Apelowano, by w tym wolnym czasie uczniowie zostali w domach.

A jak będą wyglądać ferie w 2022 roku? Ważne informacje na ten temat przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, na pewno wrócimy do tego, co było przed pandemią, czyli podział ferii zimowych na województwa. Chcemy, aby te ferie trwały 6 tygodni i aby był większy dostęp do baz wypoczynkowych - mówił w programie "Poranna Rozmowa" radia RMF FM.

Powrót do nauki zdalnej? Minister Czarnek uspokaja

Czy możliwy jest scenariusz zakładający powrót do zdalnej edukacji? Minister Przemysław Czarnek podkreślił, że - według przewidywań Ministerstwa Zdrowia - pomimo nadchodzącej czwartej fali nie ma, w tym momencie, zagrożenia przejścia na naukę zdalną.

Jednocześnie spostrzegł, że zdarzają się incydenty, iż dyrektor danej szkoły bądź sanepid zarządzą inaczej. Mają oczywiście kompetencje, by reagować na niepokojące sytuacje.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić