oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk| 
aktualizacja 

Przeprosiny w "Wiadomościach" TVP. Dosadny komentarz Danuty Holeckiej

73

"Wiadomości" TVP wyemitowały w wieczornym wydaniu kolejne przeprosiny dla Konfederacji. Prowadząca Danuta Holecka nie pozostawiła tej sprawy bez komentarza. Nazwała decyzję sądu "absurdalną" i uznała, że "w kampanii wyborczej wszystkie chwyty są dozwolone".

Przeprosiny w "Wiadomościach" TVP zostały skrytykowane przez prowadzącą Danutę Holecką
Przeprosiny w "Wiadomościach" TVP zostały skrytykowane przez prowadzącą Danutę Holecką (Wiadomości TVP)

- "Wiadomości" powinniśmy dzisiaj zacząć od doskonałej dla Polski informacji o nagrodzie Nobla dla naszej pisarki, ale wbrew temu, co zamierzaliśmy, musimy zacząć od sprostowania, bo taki układ "Wiadomości" zredagował sąd, wskazując, co ma być pierwszym materiałem, tym samym ingerując w pracę redakcji - to słowa, którymi rozpoczęła czwartkowe wydanie "Wiadomości" Danuta Holecka.

Po wstępie prowadzącej wyemitowano przeprosiny dla Konferederacji. "Wiadomości" w swoim wcześniejszym materiale podały, że jedynie politycy Prawa i Sprawiedliwości proponowali pomoc Jakubowi Baryle. To 15-latek, który w sierpniu stanął na trasie marszu LGBT w Płocku z krzyżem w ręku.

Ale wsparcie dla chłopca deklarowali też członkowie Konfederacji.

- Jak Państwo widzą, w kampanii wyborczej wszystkie chwyty są dozwolone. Sąd skazuje nas za niepodanie informacji, która nie była dostępna w żadnym innym dużym medium, której nie podała żadna duża telewizja - wyjaśniła Holecka. Stwierdziła też, że "trudno nie traktować tego jako ingerencji w niezależność dziennikarską".

Zobacz także: Politycy PO i PiS reagują na kontrowersyjne słowa Wałęsy o Kornelu Morawieckim

- A absurdalność tego wyroku polega na tym, że równie dobrze można nas skazać na przykład za to, że nie podaliśmy - czy nie podamy - że Konfederacja również cieszyła się z nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk - dodała prowadząca "Wiadomości".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić