aktualizacja 

Przerwała mszę. "Plażowiczka" kazała wszystkim przeparkować auta

833

Skandaliczne sceny rozegrały się w Kiekrzu w woj. wielkopolskim. Pewna kobieta, przez świadka zdarzenia nazwana ''pijaną plażowiczką'', miała wtargnąć do świątyni podczas mszy świętej, a następnie wyrwać księdzu mikrofon i przewrócić kościelnego z tacą. Starszy mężczyzna potrzebował pomocy kardiologa.

Przerwała mszę. "Plażowiczka" kazała wszystkim przeparkować auta
Bulwersujące sceny w kościele w Kiekrzu (Facebook, Pixabay)

Obok świątyni w Kiekrzu znajduje się parking dla wiernych. Pewna kobieta zostawiła na nim samochód, choć nie miała zamiaru uczestniczyć w nabożeństwie. Jak się później okazało, ostatecznie zjawiła się w świątyni, ale bynajmniej nie po to, żeby się pomodlić.

O bulwersującym zajściu poinformowała jedna z czytelniczek portalu lokalnego epoznan.pl. Kobieta, określona przez czytelniczkę jako ''pijana plażowiczka'' (Kiekrz położony jest nad jednym z większych naturalnych zbiorników wodnych w okolicy Poznania – Jęzorem Kierskim), miała zakłócić mszę świętą. Wściekła się, ponieważ nie mogła odjechać z parkingu.

Wtargnęła do środka świątyni i popchnęła kościelnego z tacą. Starszy pan został przewrócony. Pani wyrwała księdzu mikrofon, by samochody blokujące jej pojazd, stojący na prywatnym kościelnym parkingu, odjechały — opisuje czytelniczka portalu epoznan.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze zabójstwo sprzed 26 lat. Sprawcy trafili w ręce policji

Opisująca zajście kobieta zaznacza, że na parkingu znajduje się tablica z informacją, iż jest on zarezerwowany dla wiernych.

Kościelny potrzebował pomocy lekarza

Nieprzyjemny incydent miał poważne konsekwencje. Kościelny to starszy mężczyzna, który był bardzo poruszony całą sytuacją i potrzebował pomocy lekarza.

Brak szacunku do starszego człowieka. Pani rozsypała mu tacę. Został zbadany po tym zdarzeniu przez miejscowego kardiologa — relacjonuje czytelniczka portalu.

O sprawie poinformowano już policję (oficjalne zawiadomienie ma wpłynąć we wtorek). Mundurowi zamierzają przesłuchać księdza i kościelnego oraz ustalić tożsamość kobiety. Nie będzie to raczej trudne, ponieważ — jak twierdzi opisująca zajście kobieta — podczas zdarzenia domniemana plażowiczka upuściła telefon, który jest do odbioru na komisariacie.

Sprawa będzie prowadzona pod kątem artykułu 195 Kodeksu Karnego, a więc przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego. Grozi za to kara grzywny lub do 2 lat więzienia — przekazał Maciej Święcichowski z policji.
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić