Przestępczy duet w Holandii. Okazało się, że pochodzą z Polski

201

Na terenie Niderlandów odnotowała liczne przypadki włamań do domów. W toku śledztwa funkcjonariuszom udało się dotrzeć do sprawców i dokonać zatrzymania. Okazało się, że 35 i 40-latek są obywatelami Polski. Ustalono, jak zdołali umykać tak długo.

Przestępczy duet w Holandii. Okazało się, że pochodzą z Polski
Niderlandzcy policjanci zatrzymali duet włamywaczy. Szybko potwierdzili, że obaj mężczyźni są obywatelami Polski (Getty Images)

Do aresztowania duetu włamywaczy doszło na Zaltbommelstraatw Tilburgu w prowincji Brabancja Północna. Jak podaje niderlandzki portal Nu.nl, uwagę funkcjonariuszy policji przyciągnął podejrzany samochód. Podejrzewali, że osoby korzystające z pojazdu podmieniły jego blachy.

Włamywacze z Polski okradali domy mieszkańców Niderlandów

W trakcie konfrontacji z kierowcą i pasażerem okazało się, że są oni poszukiwanymi od pewnego czasu włamywaczami. Gdy policjanci przeszukali pojazd, znaleźli rzeczy używane w trakcie włamań, m.in. narzędzie do "oszukania" systemu antywłamaniowego.

35 i 40-latek są obywatelami Polski. Obaj mężczyźni dopuszczali się włamań do domów na terenie Niderlandów. Potwierdziła się również teoria o fałszywych tablicach rejestracyjnych – właśnie dzięki nim przestępcy tak długo unikali zatrzymania.

Funkcjonariusze niderlandzkiej policji przyznali, że w ciągu 2020 roku znacznie wzrosła liczba popełnianych przestępstw. Częstym obiektem kradzieży są tulipany.

Zobacz także: Zobacz też: W Polsce "na wnuczka" lub "na policjanta". Zobacz, jak okrada się w Anglii
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić