Przeszli ulicami miasta z różańcem w ręku. Wynagradzają za zniewagi i bluźnierstwa

299

W pierwszą sobotę czerwca ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł 63. Męski Różaniec Publiczny. W opinii organizatorów wydarzenia, uczestnicy mają na celu wynagrodzenie Maryi za grzechy, jednocześnie przyznając się do wiary w Chrystusa.

Przeszli ulicami miasta z różańcem w ręku. Wynagradzają za zniewagi i bluźnierstwa
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł 63. Męski Publiczny Różaniec. (Facebook, Parafia św. Jacka i św. Doroty)

W wielu miastach na terenie Polski cyklicznie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, których organizatorami są różnego rodzaju grupy katolickie. Wśród nich można wyróżnić tzw. męskie różańce, które regularnie przechodzą ulicami różnych miast.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Różaniec do granic" na granicy polsko-słowackiej.

Jak co miesiąc wyszli na ulice miasta z różańcem w ręku

Solidnymi tradycjami w tym kontekście może pochwalić się Piotrków Trybunalski. Ulicami tego miasta w ubiegłą sobotę, 1 czerwca, przeszedł już 63. Męski Publiczny Różaniec. We wspólnej modlitwie, która rozpoczęła się przed kościołem parafii św. Jack i św. Doroty, wzięło udział ok. 50 mężczyzn.

Jak twierdzą organizatorzy, męski różaniec to forma "wynagradzania Maryi za zniewagi i bluźnierstwa". Taka forma modlitwy ma także być wyrazem publicznego świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa, a także tożsamości chrześcijańskiej.

Raz w miesiącu wychodzimy do publicznej modlitwy po to, aby przyznać się do Chrystusa, a także pokazać, że modlitwa jest czymś normalnym i naturalnym. Wiara, nadzieja i miłość zaczynają się w domu rodzinnym. Wzorce w nim przekazywane kształtują nowe pokolenie, pomagając odróżniać dobro od zła, dokonywać moralnych wyborów w zgodzie z sumieniem danym nam przez ukochanego Boga Ojca - informują uczestnicy.

Kolejna, 64. już odsłona Męskiego Publicznego Różańca w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się już 6 lipca, a więc w pierwszą sobotę kolejnego miesiąca. Organizatorzy tym razem w szczególny sposób apelują o obecność ojców wraz z synami.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić