aktualizacja 

Przyszedł tak do Europarlamentu. Patrzą na spodnie i pękają ze śmiechu

2447

O wystąpieniu Patryka Jakiego podczas poniedziałkowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego zrobiło się niezwykle głośno. Jednak wcale nie chodzi o to, co europoseł miał do powiedzenia, tylko... o strój. Polityk pojawił się bowiem w instytucji w spodniach, które wyglądały na dresowe. Z tego powodu komentujący nie mogą powstrzymać się od uszczypliwości. - Nie mam na sobie spodni "dresowych", tylko garniturowe - twierdzi sam zainteresowany.

Przyszedł tak do Europarlamentu. Patrzą na spodnie i pękają ze śmiechu
Patryk Jaki (Instagram)

Europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki wystąpił w poniedziałek w Parlamencie Europejskim. Polityk zabrał głos na ważne, bieżące tematy. Jednak tym razem to nie jego przemówienie wybiło się na pierwszy plan.

Jaki w dresie w Parlamencie Europejskim?

Internauci zwrócili uwagę na nietypowe ubrania, w których pojawił się na sali obrad Jaki. Polityk miał na sobie szarą marynarkę w kratę i koszulę pod kolor. Najwięcej pytań wzbudziły jednak... spodnie. Wyglądało na to, że Jaki pojawił się w Europarlamencie w spodniach dresowych.

Tygodnik "Nie" w typowy dla siebie, ironiczny sposób wyliczył, ile mogłaby kosztować Jakiego taka stylówka. To, co miał pod marynarką skojarzyło się redaktorom z zestawem piżamowym ze sklepu Pepco, który kosztuje 59 zł.

- Budzik, dzięki któremu wstałbyś na czas - [kosztuje] 12 złotych - ironizuje tygodnik, sugerując, że polityk Zjednoczonej Prawicy mógł po prostu zaspać na obrady. To jednak mało prawdopodobne, gdyż obrady rozpoczęły się po południu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostra krytyka internautów

Zdecydowana większość internautów jednak zarzuciła Jakiemu przyjście do Parlamentu Europejskiego w dresie. - Kiedy opacznie zrozumiesz hasło "dress code" - ironizuje dziennikarz Kamil Dziubka. - To nie jest fejk? To jest Patryk reprezentujący malutką cząstkę narodu? Dresiarzy? - pyta inny internauta.

Blokersi mają swojego reprezentanta w wersji elegant - kpią ludzie.

Stój Jakiego skomentowali też posłowie opozycji. Tomasz Trela zaproponował, "aby takie wdzianka nosili Kaczyński, Morawiecki i Ziobro. - Wtedy byłby to prawdziwy Czarnkowy HIT. Do roboty panie Czarnek! - pisze na Twitterze.

W sprawie "afery dresowej" głos zabrał sam zainteresowany.

Zazwyczaj nie komentuje głupot, ale nie, nie mam na sobie spodni "dresowych" tylko garniturowe (z gumką) - napisał Jaki, dołączając zdjęcie spodni w całej krasie.

- Dlaczego to nie dresy i skąd na lato bierze się taka moda - pytajcie mądrzejszych od mnie. Tylko nie kłamać. Dlaczego nie cały garnitur? Bo wezwali nas nagle i biegłem z podróży, bo pojawił się wniosek dot. Polski - tłumaczył europoseł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Cena paliwa dwucyfrowa". Co z tymi marżami Orlenu?

.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić