o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

PSL pokazał długą listę. To "tłuste koty" z PiS w spółkach skarbu państwa

92
Podziel się

We wtorek Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) zaprezentowało listę "tłustych kotów PiS". Znalazło się na niej 357 osób, które zajmują intratne stanowiska w spółkach skarbu państwa.

PSL pokazał długą listę. To "tłuste koty" z PiS w spółkach skarbu państwa
Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta RP (Getty Images)
bEqGILtx

Nie milkną echa uchwały sanacyjnej PiS, której celem jest przeciwdziałanie neoptyzmowi. Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się przygotować specjalną listę "tłustych kotów".

Uchwała PiS, według której rodziny posłów nie powinny zajmować lukratywnych posad w spółkach niczego nie rozwiązuje - powiedział Miłosz Motyka, rzecznik PSL, cytowany przez rp.pl.
bEqGILtz

Później tłumaczył, że problem nie dotyczy tylko rodzin. Jednocześnie podkreślił, że one również pojawiły się na liście PSL-u.

Na liście jest wielu działaczy PiS, ich znajomych i współpracowników. Słowa prezesa Kaczyńskiego, że '"do polityki nie idzie się dla pieniędzy" okazały się niespełnioną obietnicą - dodał Motyka.

Lista PSL. Oto "tłuste koty"

Na liście PSL znalazło się 357 nazwisk. Warto jednak mieć na uwadze to, że wymieniono również te osoby, które po przyjęciu uchwały sanacyjnej straciły już pracę. Chodzi m.in. o Karola Tchórzewskiego, syna byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

bEqGILtF

1. Tomasz Hinc - działacz PiS - Grupa Azoty

2. Mariusz Grab - działacz PiS - Grupa Azoty

3. Grzegorz Kądzielawski - działacz PiS - Grupa Azoty

bEqGILtG

4. Bartłomiej Litwińczuk - Grupa Azoty

5. Tomasz Hryniewicz - Grupa Azoty

6. Zbigniew Paprocki - były radny PiS - Grupa Azoty

7. Michał Maziarka - radny PiS - Grupa Azoty

bEqGILtH

8. Wojciech Krysztofik - Ministerstwo Aktywów Państwowych - Grupa Azoty

9. Mieczysław Niedźwiedź - radny PiS - Grupa Azoty Prorem

10. Jacek Łabno - były radny PiS - Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego Sp. z o. o.

11. Justyna Wójtowicz-Woda - radna PiS - Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne

bEqGILtI

12. Paweł Janka - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Zakłady Fosforowe Gdańsk Sp. z o. o.

13. Krzysztof Podkański - były radny PiS - Grupa Azoty (STO-ZAP)

14. Marcin Matias - były radny PiS - Grupa Azoty Police Serwis

15. Jerzy Amonowicz - kandydat na radnego PiS - Grupa Azoty Police Serwis

16. Andrzej Łuc - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police

17. Janusz Jagielski - były radny PiS - Port Morski Police

18. Dariusz Słaboszewski - Team Joachima Brudzińskiego - Port Morski Police

19. Tomasz Pyfel - kandydat na radnego PiS - Port Morski Police

20. Tadeusz Gancarz - były radny PiS - Grupa Azoty Koltar

21. Piotr Toczek - działacz PiS - Grupa Azoty Koltar

22. Paweł Stańczyk - zastępca prezydenta Ostrołęki z PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

23. Artur Kamiński - były radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

24. Bogdan Tomaszek - radny PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

25. Beata Zatoń-Kowalczyk - kandydatka na radną PiS - Grupa Azoty Kędzierzyn

26. Adam Lesiński - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

27. Piotr Regulski - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

28. Krzysztof Majcher - działacz PiS - Grupa Azoty Puławy

29. Jacek Nieścior - Team Jacka Sasina - Grupa Azoty Puławy

30. Krzysztof Kozłowski - były wojewoda z PiS/MSWiA - Grupa Azoty Police

31. Paweł Bakun - działacz PiS - Grupa Azoty Police

32. Jacek Goliński - brat posłanki PiS - Energa

33. Marek Kasicki - team Jacka Sasina - Energa

34. Maciej Żołtkiewicz - kandydat na radnego PiS - Energa

35. Paweł Nogalski - Były radny/działacz młodzieżówki PiS - Energa Kogeneracja

36. Alicja Klimiuk - działaczka PiS - Energa Operator

37. Wiesław Jasiński - team Mariusza Kamińskiego - Energa Operator

38. Piotr Niewiadomski - wiceprezydent Siedlec za PiS - Energa Elektrownia Ostrołęka

39. Andrzej Denis - były radny PiS - Energa OZE

40. Danuta Makowska - team Jacka Kurskiego - Energa Operator

41. Łukasz Kowalski - działacz PiS - Energa Operator

42. Adam Niedziałek - radny PiS - Energa Operator

43. Grzegorz Kierozalski - radny PiS - Energa Obrót

44. Sylwia Kobyłkiewicz - team Daniela Obajtka - Energa

45. Tomasz Wiatrak - team Daniela Obajtka - Energa OZE

46. Piotr Dorawa - współpracownik PiS - Energa Obrót

47. Artur Czarnecki - team Daniela Obajtka - Energa Obrót

48. Elżbieta Bugaj - team Daniela Obajtka - Energa Obrót

49. Janusz Szurski - team Daniela Obajtka - Energa Operator

50. Patryk Felmet - były radny PiS - Energa OZE

51. Michał Stróżyk - radny PiS - Energa Obrót

52. Zbigniew Kulewicz - współpracownik PiS - Energa OZE

53. Krzysztof Kurt - współpracownik PiS - Energa OZE

54. Robert Harasimiuk - team Daniela Obajtka - Energa OZE

55. Leszek Szymczak - radny PiS - Energa OZE

56. Ewa Rzymkowska - radna PiS - Energa Obrót

57. Stanisława Kasprzycka - kandydatka na posła PiS - Energa Obrót

58. Wojciech Żebrowski - kandydat na radnego PiS - Energa Elektrownie Ostrołęka

59. Piotr Meler - kandydat PiS na prezydenta Sopotu - Energa Elektrownia Ostrołęka

60. Jerzy Barzowski - radny PiS - Energa OZE

61. Szymon Szlósarczyk - współpracownik PiS - Energa Oświetlenie

62. Andrzej Stepnowski - kandydat PiS do Senatu - Energa Operator

63. Michał Wawryn - były działacz/współpracownik PiS - Energa Kogeneracja

64. Andrzej Kojro - były radny PiS - Energa Operator

65. Wojciech Drożdż - współpracownik PiS - Energa Operator

66. Zbigniew Piętka - działacz PiS - Energa Operator

67. Ireneusz Maślany - były radny PiS - Energa Operator

68. Paweł Szczeszek - współpracownik PiS - Enea

69. Rafał Mucha - brat Pawła Muchy - Enea

70. Renata Stefaniuk - żona posła PiS - Enea Połaniec

71. Cezary Ołdakowski - kandydat na radnego PiS - Enea Ciepło

72. Sławomir Hinc - były radny PiS - Enea Logistyka

73. Ireneusz Rogowski - radny PiS - Enea Serwis

74. Sławomir Szczot - działacz PiS - Enea Serwis

75. Dariusz Szymczak - radny PiS - Enea Centrum

76. Krzysztof Adamkiewicz - współpracownik PiS - Enea Centrum

77. Krzysztof Dembiński - radny PiS - Enea Centrum

78. Marzena Małek - była radna PiS - Enea Centrum

79. Łukasz Cicholski - syn posłanki PiS - Enea Centrum

80. Mirosław Jamroży - były radny PiS - Enea Pomiary

81. Rafał Gietka - działacz PiS - Enea Oświetlenie

82. Tomasz Szczegielniak - radny PiS - Enea

83. Marcin Pawlicki - radny PiS - Enea

84. Jan Mazurkiewicz - działacz PiS - Enea Wytwarzanie

85. Antoni Józwowicz - współpracownik PiS - Enea Wytwarzanie

86. Marcin Łukasiewicz - kandydat na posła PiS - Enea Wytwarzanie

87. Agnieszka Kruk - była wiceprezydent Chełma - Enea Wytwarzanie

88. Mariusz Kądziołka - były wiceprezydent Szczecina - Enea Oświetlenie

89. Zofia Paryła - team Daniela Obajtka - Lotos

90. Cezary Godziuk - team Grzegorza Biereckiego - Lotos Asfalt

91. Krzysztof Rodzik - team Krzysztofa Jurgiela - Lotos Asfalt

92. Honorata Krysiewicz - team Janusza Kowalskiego - Lotos Asfalt

93. Paweł Przychodzeń - team Mariusza Kamińskiego - Lotos Asfalt

94. Piotr Chylicki - team Mateusza Morawieckiego - Lotos Asfalt

95. Mateusz Siepielski - team Krystyny Pawłowicz - Lotos Upstream

96. Jakub Kowaleczko - były radny PiS - Lotos Kolej

97. Dariusz Figura - radny PiS - Lotos

98. Jaromir Falandysz - radny PiS - Lotos Kolej

99. Grzegorz Strzelczyk - radny PiS - Lotos Petrobaltic

100. Grzegorz Ksepko - współpracownik PiS - Lotos Petrobaltic

101. Michał Bełbot - były radny PiS - Lotos Petrobaltic

102. Beata Iżyłowska - team Janusza Śniadka - Lotos Petrobaltic

103. Piotr Karczewski - radny PiS - Lotos Petrobaltic

104. Sebastian Bojemski - team Mateusza Morawieckiego - Lotos Paliwa

105. Adam Sekściński - były radny PiS - Lotos Oil

106. Aleksandra Jankowska - była radna PiS - Lotos Oil

107. Paulina Sala - team Daniela Obajtka - Lotos Oil

108. Mirosław Wicki - współpracownik PiS - Lotos Oil

109. Filip Rdesiński - współpracownik PiS - Lotos Terminale

110. Mariusz Chłopik - współpracownik PiS - Lotos Terminale

111. Kamil Patynowski - radny PiS - Lotos Terminale

112. Anna Czabańska - żona Krzysztofa Czabańskiego - Lotos Paliwa

113. Wojciech Dąbrowski - były wojewoda/radny PiS - PGE

114. Paweł Śliwa - były radny PiS - PGE

115. Ryszard Wasiłek - kandydat na radnego PiS - PGE

116. Wanda Buk - Ministerstwo Cyfryzacji - PGE

117. Paweł Cioch - współpracownik PiS - PGE

118. Janina Goss - team Jarosława Kaczyńskiego - PGE

119. Tomasz Hapunowicz - były wójt z PiS - PGE

120. Grzegorz Kuczyński - team Jarosława Kaczyńskiego - PGE

121. Marcin Kowalczyk - team Jacka Sasina - PGE

122. Jan Frania - był radny PiS - PGE Dystrybucja

123. Janusz Magoń - były radny PiS - PGE Obrót

124. Jarosław Kwasek - współpracownik PiS - PGE Dystrybucja

125. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - PGE Dystrybucja

126. Lucjan Cichosz - były poseł i senator PiS - PGE Dystrybucja

127. Andrzej Olborski - radny PiS - PGE Dystrybucja

128. Marcin Karlikowski - kandydat na radnego PiS - PGE Energia Odnawialna

129. Andrzej Olszewski - kandydat na posła PiS - PGE Energia Odnawialna

130. Paweł Mazurkiewicz - team Krzysztofa Tchórzewskiego - PGE Energia Odnawialna

131. Lucyna Kwiatos - współpracowniczka PiS - PGE Energia Odnawialna

132. Paweł Zołoteńki - współpracownik PiS - PGE Energia Odnawialna

133. Krzysztof Falkowski - był radny PiS - PGE Systemy

134. Robert Choma - był prezydent Przemyśla z PiS - PGE Obrót

135. Waldemar Szumny - radny PiS - PGE Obrót

136. Maciej Jankiewicz - były radny PiS - PGE Energia Ciepła

137. Katarzyna Polak - radna PiS - PGE Energia Ciepła

138. Magdalena Derlatka-Miodowska - team Jerzego Kwiecińskiego - PGE Energia Ciepło

139. Tomasz Wiśniewski - team Mateusza Morawieckiego - PGE GiEK

140. Anna Kęzik - radna Warszawy - Fundacja PGE

141. Paweł Kurtyka - współpracownik PiS - PGE Baltica

142. Michał Czarnik - team Andrzeja Dudy - PGE Lumi

143. Marcin Rolski - były radny PiS - PGE Lumi

144. Dorota Skrzypek - kandydatka na posłankę PiS - PGE Lumi

145. Paweł Majewski - współpracownik PiS - PGNiG

146. Robert Perkowski - były radny PiS - PGNiG

147. Roman Gabrowski - były radny PiS - PGNiG

148. Paweł Kozyra - team Wojciecha Jasińskiego - PGNiG Obrót Detaliczny

149. Krzysztof Bączyk - team Zbigniewa Ziobry - PGNiG Exalo Drilling

150. Robert Więckowski - działacz PiS - Polska Spółka Gazownictwa

151. Jakub Kowalski - radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa

152. Jarosław Głowacki - radny PiS - PGNiG Termika

153. Filip Ostrawski - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading

154. Tymoteusz Pruchnik - współpracownik PiS - PGNiG Gas-Trading

155. Dariusz Dumkiewicz - team Lecha Sprawki - PGNiG Serwis

156. Dominik Zaremba - syn kierowcy polityków PiS - EuRoPol Gas

157. Marcin Szczudło - mąż posłanki PiS - PGNiG Obrót Detaliczny

158. Robert Gut - współpracownik PiS - PGNiG Obrót Detaliczny

159. Karol Tchórzewski - syn Krzysztofa Tchórzewskiego posła PiS - PGNiG Exalo Drilling

160. Marian Żołyniak - były radny PiS - Polska Spółka Gazownictwa

161. Lucyna Podhalicz - team Marka Kuchcińskiego - PGNiG Technologie

162. Konrad Fuśnik - był radny PiS - PGNiG Termika

163. Izabela Wierzchowska - działaczka PiS - PGNiG Termika

164. Joanna Gepfert - współpracowniczka PiS - PGNiG Termika

165. Jan Stępkowski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona

166. Radosław Skrzetuski - były radny PiS - PGNiG Termika Energetyka Rozproszona

167. Nikodem Matusiak - syn posła PiS - PEC Tychy (zarekomendowany przez Tauron Ciepło)

168. Józef Wierzbowski - team Jacka Sasina - EuRoPol Gaz

169. Grzegorz Peczkis - były senator PiS - Tauron

170. Andrzej Furmanik - kandydat PiS na radnego - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice

171. Marcin Wawrzyniak - Trybunał Stanu z rekomendacji PiS

172. Maciej Więckowski - był radny PiS - Tauron Wydobycie

173. Leszek Piechota - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie

174. Marek Ryszka - współpracownik PiS - Tauron Wytwarzanie

175. Ewa Jankowska - team Artura Sobonia - Tauron Wytwarzanie

176. Wojciech Przepadło - działacz PiS - Tauron Wytwarzanie

177. Krzysztof Woźniak - były radny PiS - Tauron Dystrybucja

178. Robert Zasina - współpracownik PiS - Tauron Dystrybucja

179. Tomasz Jachna - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

180. Waldemar Skomudek - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

181. Krzysztof Durkalec - działacz PiS - Tauron Dystrybucja

182. Karol Sońta - były radny PiS - Tauron Dystrybucja

183. Wojciech Nastula - radny PiS - Tauron Dystrybucja

184. Magdalena Szymczuk - była radna PiS - Tauron Obsługa Klienta

185. Mariusz Paczkowski - współpracownik PiS - Tauron Ekoenergia

186. Witold Olech - team Beaty Szydło - Tauron Sprzedaż

187. Mariusz Andrzejewski - działacz PiS - Tauron Sprzedaż

188. Józef Gawron - były radny PiS - Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice

189. Ryszard Maziar - team Jacka Sasina - Tauron

190. Artur Warzocha - były senator PiS - Tauron Nowe Technologie

191. Piotr Apollo - team Adama Bielana - Tauron Nowe Technologie

192. Grzegorz Hlebowicz - radny PiS - Tauron Nowe Technologie

193. Piotr Wójcik - radny PiS - Tauron Dystrybucja Pomiary

194. Zdzisław Filip - były radny PiS - Tauron Nowe Jaworzno

195. Barbara Łuszcz - współpracowniczka PiS - Tauron Wsparcie

196. Dariusz Zagdański - radny PiS - Tauron Wsparcie

197. Włodzimierz Dola - team Mateusza Morawieckiego - PL.2012+

198. Monika Borzdyńska - współpracowniczka PiS - PL.2012+

199. Artur Murawski - team Jacka Sasina - PL.2012+

200. Sabina Bigos-Jaworowska - team Beaty Szydło - PL.2012+

201. Michał Góras - radny PiS - PL.2012+

202. Cezary Jurkiewicz - radny PiS - PL.2012+

203. Marcin Zarzecki - team Piotra Glińskiego - Polska Fundacja Narodowa

204. Mikołaj Wild - były wiceminister skarbu państwa - Centralny Port Komunikacyjny

205. Seweryn Szwarocki - kandydat PiS na radnego - Centralny Port Komunikacyjny

206. Leszek Skiba - kandydat PiS do Sejmu - Bank Pekao

207. Jerzy Kwieciński - były minister PiS - Bank Pekao

208. Michał Kaszyński - team Beaty Szydło - Bank Pekao

209. Maks Kraczkowski - były poseł PiS - PKO BP

210. Mieczysław Król - były radny PiS - PKO BP

211. Maciej Łopiński - team Andrzeja Dudy - PKO BP

212. Tomasz Zdzikot - były radny PiS - Poczta Polska

213. Andrzej Bodziony - był radny PiS - Poczta Polska

214. Wiesław Włodek - działacz PiS - Poczta Polska

215. Zbigniew Dżugaj - działacz PiS - Poczta Polska

216. Artur Stroka - kandydat PiS na radnego - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

217. Maciej Wieprzkowicz - były radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

218. Tadeusz Sławik - radny PiS - Jastrzębska Spółka Kolejowa JSW

219. Krzysztof Mentlik - radny PiS - JSW Centralne Laboratorium Pomiarowo Badawcze

220. Michał Urgoł - radny PiS - JSU

221. Łukasz Kasza - radny PiS - JSU

222. Grzegorz Muszyński - były radny PiS - JSW Innowacje

223. Mariusz Wielkopolan - radny PiS - JSW Innowacje

224. Robert Sołek - współpracownik PiS - JSW Innowacje

225. Łukasz Dwornik - kandydat PiS na radnego - JSW Szkolenie i Górnictwo

226. Antoni Augustyn - team Grzegorza Matusiaka - JSW Szkolenie i Górnictwo

227. Grzegorz Janik - były poseł PiS - JSW Szkolenie i Górnictwo

228. Małgorzata Zarychta-Surówka - radna PiS - JSW Koks

229. Jarosław Szlachetka - burmistrz Myślenic z PiS - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów

230. Sławomir Brzeziński - team Patryka Jakiego - Węglokoks

231. Janusz Gałkowski - były senator PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń

232. Janusz Smoliło - działacz PiS - Spółka Restrukturyzacji Kopalń

233. Szymon Ruman - Ministerstwo Cyfryzacji - Huta Łabędy

234. Sebastian Chwałek - działacz PiS - Polska Grupa Zbrojeniowa

235. Bogdan Borkowski - kandydat PiS na radnego - Polska Grupa Zbrojeniowa

236. Paweł Olejnik - team Mariusza Błaszczaka - Polska Grupa Zbrojeniowa

237. Dariusz Nowak - działacz PiS - Agencja Mienia Wojskowego

238. Marcin Wierzchowski - radny PiS - AMW Rewita

239. Karol Rukszto - kandydat PiS na radnego - AMW Kwatera

240. Dariusz Lasocki - były radny PiS - AMW Kwatera

241. Anna Adamczyk - team Mariusza Błaszczaka - AMW Kwatera

242. Marek Makuch - były radny PiS - AMW Sinevia

243. Łukasz Kudlicki - Ministerstwo Obrony Narodowej - AMW Sinevia

Reklama

244. Marcin Chludziński - współpracownik PiS - KGHM

245. Paweł Gruza - Ministerstwo Skarbu Państwa/Min. Finansów - KGHM

246. Andrzej Kisielewicz - kandydat PiS do PE - KGHM

247. Agnieszka Winnik-Kalemba - team Elżbiety Witek - KGHM

248. Leszek Rybak - były wiceprezydent Głogowa z PiS - KGHM Energetyka

249. Piotr Paszko - team Dawida Jackiewicza - KGHM Energetyka

250. Piotr Karwan - radny PiS - KGHM Energetyka

251. Marek Litwiński - działacz PiS - WPEC Legnica

252. Halina Rosiak - radna PiS - WPEC Legnica

253. Cezariusz Lesisz - team Mateusza Morawieckiego - KGHM Metraco

254. Stefan Świątkowski - współpracownik PiS - KGHM Metraco

255. Bogumił Gwoździk - działacz PiS - Bipromet KGHM

256. Andrzej Jaroch - radny PiS - KGHM Cuprum

257. Krystian Mieszkała - były radny PiS - KGHM Cuprum

258. Wacław Szetelnicki - były radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

259. Maciej Przerwa - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

260. Artur Mackiewicz - radny PiS - Centrum Badań Jakości KGHM

261. Zbigniew Bytnar - były radny PiS - Pol-Miedź Trans

262. Kasjan Wyligała - współpracownik PiS - Pol-Miedź Trans

Reklama

263. Radosław Pobol - były radny PiS - Mercus Logistyka

264. Przemysław Bożek - kandydat PiS na prezydenta Głogowa - Mercus Logistyka

265. Zbigniew Hajłasz - działacz PiS - KGHM TFI

266. Łukasz Ciołek - były radny PiS - Interferie

267. Paweł Stolarczyk - radny PiS - Interferie

268. Eugeniusz Stain - kandydat PiS na radnego - Uzdrowisko Połczyn PGU

269. Ireneusz Łojek - były radny PiS - Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

270. Wojciech Zembik - radny PiS - Uzdrowisko Cieplice

271. Roman Kulczycki - kandydat PiS do Sejmu - Uzdrowisko Cieplice

272. Marek Waszkowiak - radny PiS - Inter Balt

273. Tadeusz Bałuch - kandydat PiS na radnego - Inter Balt

274. Agnieszka Chilmon - Ministerstwo Środowiska - Inter Balt

275. Maciej Bąk - team Grzegorza Biereckiego - Morski Port Gdynia

276. Witold Reclaf - działacz PiS - Morski Port Gdynia

277. Kamil Tarczewski - były radny PiS - Port Gdańsk

278. Piotr Koenig - działacz PiS - Port Gdańsk

279. Dorota Arciszewska-Mielewczyk - była posłanka PiS - Polskie Linie Oceaniczne

280. Dorota Płotka - radna PiS - Polskie Linie Oceaniczne

281. Kazimierz Drzazga - były radny PiS - Morskie Porty Szczecin-Świnoujście

282. Małgorzata Jacyna-Witt - radna PiS - Stocznia Szczecińska Wulkan

283. Andrzej Walkowiak - były poseł i radny PiS - Fabryka Obrabiarek do drewna w Bydgoszczy

284. Tomasz Broniowski - radny PiS - Kopalnia Soli Wieliczka

285. Borys Borówka - były radny PiS - Kopalnia Soli Bochnia

286. Łukasz Słoniowski - były radny PiS - Krakowski Park Technologiczny

287. Emilia Hermaszewska - żona europosła PiS - Armatura Kraków

288. Tomasz Rega - były radny PiS - Krajowa Spółka Cukrowa

289. Zdzisław Salus - team Jarosława Kaczyńskiego - Krajowa Spółka Cukrowa

290. Artur Niczyporuk - współpracownik PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

291. Łukasz Reszka - starosta z PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

292. Arkadiusz Szymoniuk - działacz PiS - Lubelski Rynek Hurtowy

293. Piotr Breś - radny PiS - Totalizator Sportowy

294. Jarosław Porwich - kandydat PiS do Sejmu - Agencja Rozwoju Przemysłu

295. Antoni Duda - stryj Andrzeja Dudy - PKP Cargo

296. Wiesław Pióro - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

297. Danuta Lelito - była radna PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

298. Przemysław Gawłowski - były radny PiS - Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

299. Tomasz Górnicki - team Mateusza Morawieckiego - Polski Holding Nieruchomości

300. Tomasz Sztonyk - team Mateusza Morawieckiego - Polski Holding Nieruchomości

301. Tomasz Karusewicz - team Joachima Brudzińskiego - TUW PZU

302. Wojciech Dębski - były burmistrz Pułtuska z PiS - PZU Tower Inwestycje

303. Anna Sotek - współpracowniczka PiS - PZU Tower Inwestycje

304. Aleksandra Dołhan - była radna PiS - PZU Centrum Operacji

305. Dorota Penger - była radna PiS - PZU Centrum Operacji

306. Grzegorz Janas - kandydat PiS do Sejmu - PZU Centrum Operacji

307. Patrycja Kotecka - żona Zbigniewa Ziobry - Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń

308. Marcin Majerowski - kandydat PiS na radnego - PTE PZU

309. Daniel Obajtek - PKN Orlen

310. Zbigniew Leszczyński - Team Patryka Jakiego - PKN Orlen

311. Patrycja Klarecka - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen

312. Armen Artwich - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen

313. Jan Szewczak - były poseł PiS - PKN Orlen

314. Wojciech Jasiński - były minister skarbu i poseł PiS - PKN Orlen

315. Anna Wójcik - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen

316. Andrzej Kapała - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen

317. Jadwiga Lesisz - team Mateusza Morawieckiego - PKN Orlen

318. Izabela Kucińska-Świgost - działaczka PiS - Orlen Administracja

319. Marek Pietrzak - były radny PiS - Orlen Asfalt

320. Waldemar Hudomięcki - były radny PiS - Orlen Aviation

321. Mariusz Rusiecki - radny PiS - Orlen Aviation

322. Sylwia Iwańczuk - team Krzysztofa Jurgiela - Orlen Aviation

323. Anna Moskwa - Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Orlen Baltic Power

324. Piotr Guział - team Patryka Jakiego - Orlen Budonaft

325. Jarosław Nosal - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe

326. Paweł Stępkowski - współpracownik PiS - Orlen Centrum Serwisowe

327. Łukasz Porażyński - team Mateusza Morawieckiego - Orlen Deutschland

328. Leszek Jakubów - współpracownik PiS - Orlen Koltrans

329. Hanna Mazur - była radna PiS - Orlen Koltrans

330. Piotr Szpakowicz - były radny PiS - Orlen Laboratorium

331. Wioletta Kandziak - team Daniela Obajtka - Orlen Centrum Usług Korporacyjnych

332. Łukasz Lipiec - współpracownik PiS - Orlen Ochrona

333. Janusz Fudała - współpracownik PiS - Orlen Oil

334. Daniel Kołada - działacz PiS - Orlen Paliwa

335. Adam Rogacki - były poseł PiS - Orlen Paliwa

336. Jakub Opara - były radny PiS - Orlen Paliwa

337. Krzysztof Zaremba - były poseł PiS - Orlen Paliwa

338. Joanna Zięba - team Daniela Obajtka - Orlen Południe

339. Paweł Pachniewski - działacz PiS - Orlen Projekt

340. Paweł Majewski - KPRM/Ministerstwo Cyfryzacji/MSWiA - Orlen Upstream

341. Michał Orzeszek - działacz PiS - Orlen Upstream

342. Jarosław Chmielewski - działacz PiS/były radny PiS - Anwil

343. Tomasz Zbróg - były radny PiS - Anwil

344. Halina Szymańska - Team Andrzeja Dudy - Anwil

345. Marcin Puchalski - działacz PiS - Orlen Centrum Edukacji

346. Błażej Krawczyszyn - team Dawida Jackiewicza - IKS Solino

347. Maciej Libiszewski - team Jarosława Kaczyńskiego - Unipetrol

348. Jakub Szurski - team Daniela Obajtka - Unipetrol

349. Małgorzata Sadurska - była posłanka PiS/KPRP - PZU SA

350. Ernest Bejda - CBA/kandydat PiS do Sejmu - PZU SA

351. Maciej Rapkiewicz - team Patryka Jakiego - PZU SA

352. Paweł Mucha - były sekretarz stanu w KPRP - PZU SA

353. Maciej Zaborowski - team Daniela Obajtka - PZU SA

354. Kazimierz Kuberski - były wiceminister w MRPiPS - PZU Zdrowie

355. Oliwier Kubicki - radny PiS - PZU Zdrowie

356. Dominik Witek - kandydat PiS na radnego - PZU Zdrowie

357. Aleksandra Agatowska - team Andrzeja Dudy PZU Zdrowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqGILua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
limak
2 godz. temu
To jest oburzające bo faktycznie za rządów PO- PSL obsadzano jak leci swoimi ludźmi urzędy państwowe, a teraz nagle chcą komuś cos wypominac?
Terka
2 godz. temu
Osobiście nigdy nie wytykam komuś jesli ja nie jestem bez winy. w tu widać ludowcy zapomnieli jak to byo, jak oni rządzili razem z po.
wałka
16 godz. temu
Nie pamięta wół jak cielęciem był, z tego co było wtedy mówione to psl tak wykorzystał stanowiska, że dla nikogo nic nie starczyło.
bEqGILub
Binky
23 godz. temu
nie ma co, taki autorytet że normalnie buty spadają. człowiek by się bardziej ucieszył z wieści że zwrócą te miliony które ich rodziny dorobiły się podczas pełnienia stanowisk w trakcie rządów PO-PSL niż z tej niby listy
vay
23 godz. temu
Ale sieją propagandę ojej po oczach wali. Ludowcy byli dużo gorsi. Niech sobie darują teraz odgrywanie rycerzy na białych koniach , nikt się na to nie nabierze
Filip_82
23 godz. temu
Nepotyzm był i zawsze będzie, ale nie uważam, żeby teraz było gorzej niż kiedyś. PSL to akurat w tym temacie nie powinien się za bardzo wypowiadać.
Robert^
23 godz. temu
Lista krótka nie jest, ale faktem jest , że za czasów koalicji PO i PSL lepiej nie było. Wtedy stanowiska w ogóle były obstawiane tylko swoimi ludźmi.
olaf
wczoraj
żenada. jakby ludowcy sami byli przykladem do nasladowania, to okej, ale tak? niech sie wezma za siebie lepiej
miky
2 dni temu
A psl pokaże jeszcze dłuższą swoją listę? ;) jak uczciwość to uczciwość nie?
zeus
2 dni temu
Odwracają uwagę od swoich przewinień - stała zagrywka PSL
zauf
2 dni temu
A czy to nie było przypadkiem tak ze jak psl z po rzadzilo to nawet niektore ich "tluste kotki" zarabialy po kilka milionow?
rolinka
2 dni temu
smiszne to wszystko... przeciez jak po rządzilo, to dopiero bylo obsadzanie swoich na stolkach
lentilek
2 dni temu
normalnie hicior jakich mało... moze niech ludowcy swoja liste pokaza, a dopiero potem biora sie za innych :)
bEqGILtT
artuditu
2 dni temu
lista jak lista, nic nadzwyczajnego. nie pierwsza nie ostatnia ale prawda jest taka ze wielu czlonkow rodzin PSL i PO zasiadalo wysoko gdy rzadzilo PO i wtedy nikt tego palcem nie wytykal. ładnie ot tak u innych szukac a u siebie nie widziec?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić