Putin spotkał się z ministrem obrony Chin. Padły niepokojące słowa

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w Moskwie z ministrem obrony Chin Li Shangfu. Obaj wyrazili zadowolenie z dotychczasowej współpracy wojskowej oraz zadeklarowali "partnerstwo bez ograniczeń".

Putin spotkał się z ministrem obrony Chin. Padły niepokojące słowa
Putin spotkał się z ministrem obrony Chin. (PAP)

W niedzielę Władimir Putin spotkał się z chińskim ministrem obrony Li Shangfu. W trakcie wizyty obaj zadeklarowali współpracę wojskową między Chinami i Rosją oraz partnerstwo "bez ograniczeń".

Partnerstwo Chin i Rosji

W mediach pojawiły się nagrania i fotografie, na których widać jak Putin ściska dłoń Li, a następnie siada przy charakterystycznym, owalnym stole. Obecny był także minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Aktywnie pracujemy za pośrednictwem naszych departamentów wojskowych, regularnie wymieniamy przydatne informacje, współpracujemy w zakresie wojskowo-technicznym i przeprowadzamy wspólne ćwiczenia – powiedział Putin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polowanie na wagnerowców. Potężna eksplozja w Bachmcucie

Putin dodał, że ćwiczenia odbywały się na Dalekim Wschodzie oraz w Europie i obejmowały siły lądowe, morskie i powietrzne. - Niewątpliwie jest to kolejny kluczowy obszar, który wzmacnia pełen zaufania, strategiczny charakter naszych stosunków - powiedział Putin.

Chiński minister zapewnił, że współpraca między państwami jest owocna i rozwija się bardzo dobrze. Dodał, że pomogło to w "zwiększeniu bezpieczeństwa regionalnego".

Li Shangfu jest objęty sankcjami USA. Ma to związek z zakupem samolotów bojowych od największego rosyjskiego eksportera broni — Rosoboroneksportu. To pierwsza zagraniczna wizyta Li od kiedy objął stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Chin w marcu tego roku.

W zeszłym miesiącu z Władimirem Putinem spotkał się prezydent Xi Jinping. Chiny i Rosja ściśle ze sobą współpracują, chociaż Chiny unikają tematu wojny i nie zamierzają przyłączać się do konfliktu. Swego czasu powstał "plan pokojowy", który działał na korzyść Kremla, ale Xi Jinping nie wspominał o nim podczas wizyty w Moskwie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić