Putin wysyła na wojnę żołnierzy bez odpowiedniego przeszkolenia. "Uciekliśmy"

Do sieci trafiło nagranie, z którego wynika, że grupę rosyjskich artylerzystów przeniesiono do piechoty z powodu braku amunicji. "Uciekli z pola bitwy, ponieważ zostali wysłani do szturmu bez odpowiedniego przeszkolenia" - napisał Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych na platformie X (do niedawna Twitter).

Putin wysyła na wojnę żołnierzy bez odpowiedniego przeszkolenia. "Uciekliśmy"
Putin wysyła na wojnę żołnierzy bez odpowiedniego przeszkolenia. "Uciekliśmy" (Twitter, @Gerashchenko_en)

W środę, 20 września, Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w mediach społecznościowych udostępnił wideo, na którym widzimy rosyjskich żołnierzy.

W blisko minutowym nagraniu przyznali, że przeniesiono ich z oddziału artylerzystów do piechoty. - Skończyła nam się amunicja, więc przeniesiono nas do innego oddziału. Nie byliśmy przeszkoleni do piechoty. Szkolono nas na artylerzystów - słyszymy na nagraniu.

Z filmiku dowiadujemy się również, że rosyjscy żołnierze należą do pułku nr N°1442 i walczyli na kierunku Bachmutu, a dokładniej w rejonie Kliszczejowki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 26.06, godzina 11:50
Wykonywaliśmy swoje obowiązki. Jednak nasza piechota została praktycznie wymordowana. Zaczęto wysyłać kierowców, kompanie zaopatrzenia materialnego, wszystkich po prostu na szturm - mówili.

Putin wysyła na wojnę żołnierzy bez odpowiedniego przeszkolenia. "Uciekliśmy"

Dziś rano otrzymaliśmy rozkaz zebrania grupy i wysłania jej na szturm. My nic nie wiemy, cóż, uciekliśmy - dodają.

Jak podkreślają, nie rezygnują z obowiązków i nigdy tego nie robili. - Jednak zostaliśmy wysłani na pewną śmierć. Wszyscy z nas - powiedzieli i ponownie podkreślili, że są nieprzygotowani do walki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić