Radiowóz przyłapany na gorącym uczynku. Kierowca dostałby 1500 zł mandatu

204
Podziel się:

Do sieci trafiło skandaliczne nagranie wideo zarejestrowane na jednej z ulic Łodzi. Kierowca złapał na gorącym uczynku policjantów, którzy nie ustąpili pierwszeństwa kobiecie, która chciała wejść na przejście dla pieszych.

Radiowóz przyłapany na gorącym uczynku. Kierowca dostałby 1500 zł mandatu
Radiowóz został przyłapany na gorącym uczynku (YouTube, STOP CHAM)

Sytuacja została nagrana 29 marca na jednej z ulic w Łodzi. Kierowca poruszający się drogą dwupasmową nagrał skandaliczną sytuacją z udziałem policji. Wideo trafiło do kanału STOP CHAM, który opublikował je na YouTube.

Wraz z wprowadzeniem nowego taryfikatora mandatów szczególnie podkreśla się bezpieczeństwo pieszych. Kierowcy pod żadnym pozorem nie mogą wyprzedzać na przejściach dla pieszych. Według oficjalnych zapowiedzi zmiana ma wpłynąć na zmniejszenie ilości wypadków na pasach.

Nowy taryfikator przewiduje za wyprzedzanie na "zebrze" wysokie kary. Kierowca, który złamie zakaz i zostanie przyłapany przez policję, zapłaci mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto powędruje 15 punktów karnych. Pomimo zaostrzenia przepisów wiele osób zapomina, że na pasach to właśnie pieszy ma pierwszeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Niekiedy osoby, które mają egzekwować przepisy, same zapominają o ich przestrzeganiu. Najlepszym przykładem jest sytuacja, którą 29 marca jeden z kierowców nagrał w Łodzi. Autor nagrania zatrzymał się na lewym pasie ruchu, gdyż chciał przepuścić czekającą przed przejściem pieszych. Po zatrzymaniu się był świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Na prawym pasie ruchu pojawił się nagle radiowóz. Policjanci jak gdyby nigdy nic przejechali przez przejście dla pieszych, ignorując oczekującą kobietę. Komentujący zwrócili uwagę, że w tym przypadku nie było to tylko suche złamanie przepisu, ale również stworzenie realnego niebezpieczeństwa.

Według mnie należy się naprawdę konkretne pouczenie dla kierowcy radiowozu. Tu nie ma żartów - stwierdził komentujący.
Mam nadzieję, że nagranie wysłałeś również na komendę, nie tylko na stopchama - skomentował internauta.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić