oprac. Adam Hrynkiewicz| 

Radni wezwali prezydenta Opola do negocjacji w sprawie festiwalu piosenki

50

Radni miasta Opole na nadzwyczajnej sesji przyjęli rezolucję, w której wzywają prezydenta Opola do wznowienia rozmów z TVP na temat Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - informuje Polsat News.

2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS
2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS (ONS.pl)

Sesja odbyła się na wniosek opozycyjnych radnych z PO, Mniejszości Niemieckiej i radnego SLD. Pierwsza treść rezolucji, która ostatecznie nie przeszła,oprócz apelu do TVP i prezydenta Opola na temat organizacji festiwalu, zawierała także apel dotyczą dymisji szefa TVP Jacka Kurskiego. Ostatecznie wnioskodawcy wykreślili tę sugestię by apel mógł zostać przyjęty przez wszystkich radnych.

Szef klubu radnych PiS Sławomir Batko jest za wznowieniem rozmów miasta z TVP, bo jego zdaniem "tylko narodowy nadawca może zapewnić odpowiedni wkład techniczny, finansowy i jakość do imprezy tej rangi, jaką jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu".

- W rezolucji, którą przygotowaliśmy proponujemy, żeby powołać radę programową, która będzie stała na straży odpowiedniego poziomu i apolityczności festiwalu. Uważamy także, że KFPP powinien być wpisany w misyjność TVP - uważa z kolei szef klubu PO Zbigniew Kubalańca, współautor rezolucji.

Radni domagają się od prezydenta miasta wyjaśnień na temat powodów rezygnacji ze współpracy z TVP przy produkcji 54. KFPP, który miał się odbyć w dniach 9-11 czerwca. Ponadto apelują o jak najszybsze rozwiązanie problemu organizacji festiwalu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski swoją decyzję motywował masową rezygnacją artystów, którzy zgodnie z zapisami umowy z TVP, mieli być gwiazdami tegorocznego festiwalu. Chodzi m.in. o Marylę Rodowicz i Andrzeja Piaseczneo, którzy mieli ochodzić swoje jubileusze pracy artystycznej właśnie w Opolu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić