Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Radni wezwali prezydenta Opola do negocjacji w sprawie festiwalu piosenki

38
Podziel się:

Radni miasta Opole na nadzwyczajnej sesji przyjęli rezolucję, w której wzywają prezydenta Opola do wznowienia rozmów z TVP na temat Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - informuje Polsat News.

2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS
2009-06-14 Opole46. KFPP Opole 2009foto: Daniel Wysocki/ONS (ONS.pl)

Sesja odbyła się na wniosek opozycyjnych radnych z PO, Mniejszości Niemieckiej i radnego SLD. Pierwsza treść rezolucji, która ostatecznie nie przeszła,oprócz apelu do TVP i prezydenta Opola na temat organizacji festiwalu, zawierała także apel dotyczą dymisji szefa TVP Jacka Kurskiego. Ostatecznie wnioskodawcy wykreślili tę sugestię by apel mógł zostać przyjęty przez wszystkich radnych.

Szef klubu radnych PiS Sławomir Batko jest za wznowieniem rozmów miasta z TVP, bo jego zdaniem "tylko narodowy nadawca może zapewnić odpowiedni wkład techniczny, finansowy i jakość do imprezy tej rangi, jaką jest Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu".

- W rezolucji, którą przygotowaliśmy proponujemy, żeby powołać radę programową, która będzie stała na straży odpowiedniego poziomu i apolityczności festiwalu. Uważamy także, że KFPP powinien być wpisany w misyjność TVP - uważa z kolei szef klubu PO Zbigniew Kubalańca, współautor rezolucji.

Radni domagają się od prezydenta miasta wyjaśnień na temat powodów rezygnacji ze współpracy z TVP przy produkcji 54. KFPP, który miał się odbyć w dniach 9-11 czerwca. Ponadto apelują o jak najszybsze rozwiązanie problemu organizacji festiwalu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski swoją decyzję motywował masową rezygnacją artystów, którzy zgodnie z zapisami umowy z TVP, mieli być gwiazdami tegorocznego festiwalu. Chodzi m.in. o Marylę Rodowicz i Andrzeja Piaseczneo, którzy mieli ochodzić swoje jubileusze pracy artystycznej właśnie w Opolu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(38)
stefan
5 lata temu
co oni tam wyprawiaja w tym opolu ???co te po paprance wyprawiaja?
Zly Karol
5 lata temu
Gnojki I sprzedawczyki,dla kapuchy zrobicie wszystko,prawda?No to ja dziekuje za taka wladze w TYM MIESCIE.Miejcie odrobine poczucia wartosci niematerialnej.Zdrowka zycze wszystkim czopkom.
lam
5 lata temu
A kto to będzie oglądał w PiSTV i kto tam poza Pieprzniakiem wystąpi?!
Mad Marx
5 lata temu
POPiS zatriumfował......
bb
5 lata temu
Mieć należy nadzieję, że żaden szanujący się artysta nie zaszczyci kurskiego festiwalu obecnością. Pietrzak z jajem niech mu starczą.
Olej
5 lata temu
Powierzyć ojcu Rydzykowi prowadzenie festiwalu w Opolu, a miasto na tym porządnie skorzysta.
rubikoń
5 lata temu
HIPOKRYZJA mn i PO apelują do swojego partyjniaka,obłęd.Takie kłamstwo tylko u ruskich przejdzie.Najpierw PO wywołuje burzę a POtem się dziwią że tak grzmi i pada.
Zbigniew
5 lata temu
Jeśli w tym roku w Opolu nie będzie KFPP to ...żadna strata. KFPP w Opolu już od 1989 roku..NIE MA!! To co po 1989 roku odbywa się w Opolu to jedna wielka chała i żenada.
Mieczysław
5 lata temu
Opolskie to już nie jest ani Polska B ,ani C .To już jest nawet Polska D. To już jest....Deutschland , a tak bardziej po naszemu...Reich.?Tak wszędzie są niemieckojęzyczne tablice nazw miejscowości!!!!. Byłem i widziałem. Tak więc czas najwyższy aby KFPP powrócił do macierzy,..czyli do Polski i powinien się odbywać w .Gnieźnie!!.
tv mydlana op...
5 lata temu
Mnie się zawsze opole kojarzyło z komuną tzn buraczany obraz tv w secamie, ta śpiąca beznadziejna bez optymizmu atmosfera. Zawsze ci sami artyści obsadzający te imprezy przez dziesiątki lat, tworzący w końcu .... KASTĘ sponsorowaną przez reżimową peerelowską KLIKĘ pseudo ekspertów od sennej muzy
paw.k
5 lata temu
ja tam nie wiem o co tam dokładnie chodziło, ale jestem zbulwersowany, że taką imprezę jak festiwal w Opolu można "zamknąć" bo ktoś się tam nie dogadał...przecież to jest żenada
asa
5 lata temu
nie blokujcie pulsowania. Ciągle łapki są zblokowane.
gosc
5 lata temu
to nie Kurski jest problemem a opozycja ,ktora wiecznie kwiczy odkad POzbawiona ja koryta ,wszedzie maja swoich i nie chca odpuscic ,wstyd cale te PO ,PSL i Nowoczesna powinny zniknac z polityki !!!!
robert
5 lata temu
Niech zgadnę, byli to radni z grupy przestępczej zwanej PiSuarczycy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić