Radość Kim Dzong Una. Doniesienia wywiadu Korei Południowej

93

Po ponad roku nieobecności żona Kim Dzong Una w końcu pojawiła się publicznie. Mnożą się teorie, dlaczego Ri Sol Ju tak długo nie towarzyszyła mężowi w wypełnianiu publicznych obowiązków. Południowokoreańska agencja wywiadowcza miała poznać rozwiązanie zagadki.

Radość Kim Dzong Una. Doniesienia wywiadu Korei Południowej
Kim Dzong Un z żoną Ri Sol Ju (Getty Images)

Doniesienia na temat ostatnich miesięcy Ri Sol Ju przekazali przedstawiciele Instytut Narodowej Strategii Obrony. Powołali się na informację, które otrzymali od południowokoreańskiej agencji wywiadowczej NIS.

Wygląda na to, że Ri Sol Ju była nieobecna w przestrzeni publicznej przez rok i miesiąc z powodu narodzin dziecka – przekazał Instytut Narodowej Strategii Obrony (PAP).

Kim Dzong Un – żona. Ri Sol Ju urodziła dziecko?

Zgodnie z ustaleniami agentów z Korei Południowej Kim Dzong Un chciał utrzymać narodziny kolejnego dziecka w tajemnicy przed opinią publiczną. W konsekwencji Ri Sol Ju wycofała się z dotychczasowych aktywności i zajęła przygotowywaniami do powiększenia się rodziny.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Jo Dzong. Cały świat patrzy na nią. To ona miałaby przejąć władzę w Korei Północnej

Jednocześnie agenci nie podali żadnych argumentów na poparcie swoich przypuszczeń. Autorzy raportu na temat żony Kim Dzong Una powoływali się jedynie na osobiste przekonania. W rezultacie przedstawiciele Instytutu Narodowej Strategii Obrony zaznaczyli, że tezy przedstawione w dokumencie nie są ich własnymi przekonaniami.

Ri Sol Ju i Kim Dzong Un są małżeństwem od 2009 roku. Jednak dopiero trzy lata później media Korei Północnej oficjalnie potwierdziły, że para wzięła ślub. Pierwsza dama jest absolwentką Uniwersytetu m. Kim Il Sunga. Para doczekała się co najmniej jednego dziecka.

Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić