o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Minister nie był ambitny. Kim Dzong Un go ukarał

10
Podziel się

W styczniu 2021 roku Kim Dzong Un mianował nowego ministra gospodarki - Kim Tu Ila. Nie zagrzał on jednak miejsca w rządzie i po zaledwie miesiącu został zwolniony ze stanowiska. Lider Korei Północnej był rozczarowany jego brakiem kreatywności i ambicji.

Minister nie był ambitny. Kim Dzong Un go ukarał
Kim Dzong Un (Getty Images, Bloomberg , Contributor)
bErxhVjF

W czwartek 11 lutego oficjalne zakończyło się czterodniowe posiedzenie plenarne Partii Robotniczej. W trakcie wydarzenia Kim Dzong Un przedstawił plan reform, które mają doprowadzić do ożywienia gospodarczego w Korei Północnej.

Korea Północna. Kim Dzong Un zwalnia ministra gospodarki

Kim Dzong Un dokonał również przeglądu propozycji przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych ministerstw, w tym gospodarki. Lider Korei Północnej oświadczył, że plany reform Kim Tu Ila to dokładnie te same propozycje, które wcześniej nie sprawdziły się i w rezultacie doprowadziły do kryzysu.

bErxhVjH
Nie widzę nowatorskiego punktu widzenia i jasnej taktyki. Gabinet nie odegrał wiodącej roli w opracowaniu planów odnośnie do kluczowych dziedzin gospodarki i niemal technicznie zebrał liczny opracowane przez ministerstwo – uzasadnił Kim Dzong Un (Reuters).

W państwowej telewizji Korei Północnej został zaprezentowany moment, gdy Kim Dzong Un wygłosił przemówienie na temat – już byłego – ministra gospodarki. Lider kraju miał być wyraźnie zdenerwowany, wskazywał też Kim Tu Ila palcem oraz uderzał pięścią w podium.

bErxhVjN

Kim Dzong Un wyznaczył już następcę ministra gospodarki – powołał na to stanowisko O Su Yonga. Jest on doświadczonym politykiem i byłym wicepremierem Korei Północnej.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErxhVki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
EU geniusz
6 miesięcy temu
Ożywienie gospodarcze? Jedyny sposób pozbyć się tłustego Kima, partii komuszej i uchylić lekko granice. To wystarczy.
Alek
6 miesięcy temu
Jeszcze trochę i eksploduje jak balon. Jaki naród taki wódz !!!
Dziennikarz
6 miesięcy temu
Minister mial szczescie ze nie dostal z dziala przeciwlotniczego.
bErxhVkj
;-\\\...
6 miesięcy temu
Wstyd nawet czytać. Lider kraju miał być wyraźnie zdenerwowany, wskazywał też Kim Tu Ila palcem oraz uderzał pięścią w podium? Dlaczego nie pisał, że strzeli ł pistoletem lub karabiną? Więcej nie marnujemy czasu za bzdury!
grot
6 miesięcy temu
Dobre sobie "doprowadzić do ożywienia gospodarczego" czyli z goowna bat ma ukrecic ! Aby ozywic tamtejsza gospodarke trzeba samego Kima usunac innej mozliwosci nie ma.
Łodyńcu
6 miesięcy temu
k rety nie nadawaj, bo będziesz zwolniony.
Łodynńcu
6 miesięcy temu
k rety nie, nadawaj, bo i ciebie zwolni.
Dr Grodzki!
6 miesięcy temu
Nie widzisz różnicy między demokratyczną Polską a reżimem i dyktaturą Korei Północnej?
jelq
6 miesięcy temu
To u nas musiałby pozbyć się całego rządu, bo jedyne co świetnie potrafią robić to brać pieniądze oraz przekrzykiwać się między swoimi kolegami z drugiej kla... partii i robią to z pasji
endi74
6 miesięcy temu
co sie dzieje z tym kimem. kiedys bylaby kulka w łeb... oj starzeje nam sie kim
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić