Minister nie był ambitny. Kim Dzong Un go ukarał

10

W styczniu 2021 roku Kim Dzong Un mianował nowego ministra gospodarki - Kim Tu Ila. Nie zagrzał on jednak miejsca w rządzie i po zaledwie miesiącu został zwolniony ze stanowiska. Lider Korei Północnej był rozczarowany jego brakiem kreatywności i ambicji.

Minister nie był ambitny. Kim Dzong Un go ukarał
Kim Dzong Un (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

W czwartek 11 lutego oficjalne zakończyło się czterodniowe posiedzenie plenarne Partii Robotniczej. W trakcie wydarzenia Kim Dzong Un przedstawił plan reform, które mają doprowadzić do ożywienia gospodarczego w Korei Północnej.

Korea Północna. Kim Dzong Un zwalnia ministra gospodarki

Kim Dzong Un dokonał również przeglądu propozycji przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych ministerstw, w tym gospodarki. Lider Korei Północnej oświadczył, że plany reform Kim Tu Ila to dokładnie te same propozycje, które wcześniej nie sprawdziły się i w rezultacie doprowadziły do kryzysu.

Nie widzę nowatorskiego punktu widzenia i jasnej taktyki. Gabinet nie odegrał wiodącej roli w opracowaniu planów odnośnie do kluczowych dziedzin gospodarki i niemal technicznie zebrał liczny opracowane przez ministerstwo – uzasadnił Kim Dzong Un (Reuters).

W państwowej telewizji Korei Północnej został zaprezentowany moment, gdy Kim Dzong Un wygłosił przemówienie na temat – już byłego – ministra gospodarki. Lider kraju miał być wyraźnie zdenerwowany, wskazywał też Kim Tu Ila palcem oraz uderzał pięścią w podium.

Kim Dzong Un wyznaczył już następcę ministra gospodarki – powołał na to stanowisko O Su Yonga. Jest on doświadczonym politykiem i byłym wicepremierem Korei Północnej.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić