o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości. "Tchórzliwe i skandaliczne"

46
Podziel się

W środę 11 listopada w centrum Warszawy odbył się Marsz Niepodległości. W trakcie doszło do zamieszek i starć z policją. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ostrych słowach komentuje manifestację. Twierdzi, że odpowiedzialność za to, co wydarzyło się w stolicy, ponosi Jarosław Kaczyński.

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości. "Tchórzliwe i skandaliczne"
Starcia policji i uczestników Marszu Niepodległości (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bDnjFwKZ

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości. Mimo to 11 listopada na ulice Warszawy wyszły tysiące ludzi. Choć organizatorzy twierdzili, że tegoroczny marsz odbędzie się w formie przejazdu samochodami i motocyklami, wiele osób uczestniczyło w nim pieszo.

Policja podkreślała, że zgromadzenie było nielegalne. W pobliżu ronda de Gaulle'a doszło do starć z funkcjonariuszami, a w kamienicy przy ul. 3 maja do pożaru mieszkania, prawdopodobnie spowodowanego materiałami pirotechnicznymi (racami lub petardami).

bDnjFwLb

Na to, co działo się podczas Marszu Niepodległości, zareagował Rafał Trzaskowski. Tuż po zakończeniu manifestacji skierował do rządu kilka pytań.

Starcia z policją, zniszczenia, zatrzymany ruch pociągów, możliwe podpalenie. Oto jak skrajna prawica - tak hołubiona przez rządzących - "świętuje" Święto Niepodległości. A podobno to protestujące kobiety są największym wrogiem/zagrożeniem/złem/niebezpieczeństwem - napisał na Facebooku Trzaskowski.
Gdzie jest pasek TVP mówiący o śmiercionośnym marszu i rozsiewaniu pandemii? Gdzie rządzący, tak chętnie poklaskujący narodowcom? Prawo i Sprawiedliwość, które za każdym razem puszcza oko do "prawdziwych patriotów", a gdy dzieją się takie skandaliczne sytuacje, nagle cierpi na krótkowzroczność. Gdzie jesteście rządzący, tyle mieliście do powiedzenia na temat ostatnich protestów kobiet - pyta prezydent Warszawy.
bDnjFwLh

Marsz Niepodległości. Rafał Trzaskowski zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego

Trzaskowski stwierdził, że odpowiedzialność za to, co stało się na ulicach Warszawy, ponosi wicepremier ds. bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński.

W tym momencie to na nim spoczywa pełna odpowiedzialność za dzisiejsze wydarzenia na ulicach Warszawy. To on bezpośrednio odpowiada za nadzór na służbami. Rozumiem, że to wszystko nie kwalifikuje się do jakiekolwiek reakcji? W świetle ostatnich doniesień medialnych, o chęci siłowego stłumienia protestów kobiet, to jeszcze bardziej tchórzliwe i skandaliczne, panie Kaczyński - napisał.

Prezydent Warszawy podkreślił, że służby porządkowe są na miejscu. Dodał, że skala strat i koszty naprawy zniszczeń będą znane jutro.

bDnjFwLi

Zobacz także: Marsz Niepodległości. Nadkom. Sylwester Marczak o starciach na rondzie de Gaulle'a

bDnjFwLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
kucza
2 tyg. temu
Jeżeli trzaskowski z jedną grupa chodzi po mieście i protestuje a drugiej zakazuje marszu i potem oskarża innych o zamieszki i zniszczenia to gratuluję hipokryzji !!! ŻENADA
Sauron
2 tyg. temu
Muszą być z siebie dumni ci "prawdziwi patrioci" .Tak hucznie obchodzić Święto Niepodległości, no to pewno cała Europa nam zadrości.
pan polski
2 tyg. temu
co za brednie obecnie prawica nienawidzi PISu prawie tak samo jak cała lewicę
bDnjFwLD
lili
2 tyg. temu
POLACY MALO EPIDEMIA JESZCZE ROZBOJE ???TYLKO SPOKOJNA ROZMOWA ZADNE BURDY
‼‼‼
2 tyg. temu
A jak maszerowalo się w strajku "kobiet"🤗
Najnowsze komentarze (46)
miler
2 tyg. temu
Marsz nie był PiS-u tylko KONFEDERACJI? Rafcio doucz się
ehh
2 tyg. temu
wszystkie inne zgomadzenia byly natomiast legalne , co ten Rafałek plecie , mogłby sie wysilic i cos lepszego wydumac - a tu stara mantra -prezes winien ehh
julek
2 tyg. temu
Tak się rodzi faszyzm w wydaniu PIS !!!!!
Górnik
2 tyg. temu
Jak na dłoni,prowokacja goni prowokację
jojo
2 tyg. temu
najlepszą bronią jest atak, a może trochę pokory i przemyśleń
Kat825
2 tyg. temu
Teraz organizatorzy niech zapłacą za wszelkie straty, za te podpalenie pracami mieszkania-dobrze że nikomu tam nic się nie stało.
Radek
2 tyg. temu
Ciekawe czy policzyl zniszczenia po marszu kobiet i czy pokryje je z wlasnej kieszeni czy podatnikow ktorzy nie sa zwolennikami Lempart.
Jacek
2 tyg. temu
kiedy aresztują organizatorów?
bDnjFwLv
Peter
2 tyg. temu
Tak samo zaczynało się w Berlinie w 1938 r, wiemy czym się to skończyło
Tomq
2 tyg. temu
Ale kto robił zadymę bo nie rozumiem, zwolennicy rządzącej partii? Po co? To raczej opozycja szaleje z nienawiści do PiS i robi demolke. Inaczej nie widzę sensu.
Hihi
2 tyg. temu
To wszystko przez kobietę, która w młodości nie dała Kaczyńskiemu
Patriota
2 tyg. temu
Trzaskowski z jedną grupa chodzi po mieście i protestuje a drugiej zakazuje marszu i potem oskarża ich o zamieszki i zniszczenia - to mądry chłop, sprawiedliwy prezydent Warszawy!
🐐🐐🐐
2 tyg. temu
pan ZDALNY CZY NA L4🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
654321@
2 tyg. temu
To potomkowie MO obecnie w Policji strzelali do reporterów! Oni nie mogli być agresywni, mieli zajęte ręce trzymając aparat i myśląc o dobrym ujęciu!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić