Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Rolnik z Kawic zahaczył o coś maszyną. Natychmiast wezwał policję

Podziel się:

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło podczas prac rolnych w Kawicach. Rolnik poinformował, że natrafił na niewybuch, który zatrzymał pracę jego maszyny. Mężczyzna zachował przytomność umysłu i wezwał policję.

Rolnik z Kawic zahaczył o coś maszyną. Natychmiast wezwał policję
Rolnik niezwłocznie zaalarmował służby (Policja)

Zgłoszenie od rolnika otrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. 31 marca w godzinach popołudniowych mężczyzna prowadził prace polowe na terenie swojej posesji. Nagle niespodziewanie musiał je przerwać, gdyż urządzenie, którym pracował, zatrzymało się.

Okazało się, że maszyna o coś zahaczyła. Po jej sprawdzeniu mężczyzna stwierdził, że może to być niewybuch. W związku z obawami odsunął się i niezwłocznie poinformował o swoim znalezisku policję. Sytuacja była szczególnie niebezpieczna ze względu na fakt, że niezidentyfikowany jeszcze wtedy przedmiot został uderzony.

Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili obawy mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli teren do przyjazdu grupy saperskiej z Głogowa. Eksperci zidentyfikowali obiekt jako pocisk moździerzowy z czasów II wojny. Dzięki przytomnej reakcji właściciela posesji nie doszło do tragedii. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone i zutylizowane przez saperów.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić