Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. "To polityczna zemsta"

100

Roman Giertych został dziś zatrzymany przez CBA, a w jego domu trwa przeszukanie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, sprawa powiązana jest z posiedzeniem aresztowym ws. Leszka Czarneckiego. Córka Giertycha nie ma wątpliwości, że to "polityczna zemsta".

Roman Giertych zatrzymany przez CBA. "To polityczna zemsta"
Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. (PAP, Leszek Szymański)

Roman Giertych w czwartek został zatrzymany przez CBA. Jak nieoficjalnie wiadomo, ma to związek z jutrzejszym posiedzeniem aresztowym dotyczącym jego klienta Leszka Czarneckiego. Mecenas wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie sugerujące, że to zatrzymanie ma charakter polityczny.

Roman Giertych zatrzymany przez CBA

Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel - powiedział.

Roman Giertych w czasie posiedzenia miał przedstawić dowody na interwencję w tej sprawie polityków PiS. Zatrzymanie potwierdził już rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że ma to związek ze śledztwem dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej.

Zobacz także: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. "Kaczyński nie upilnował Ziobry"

Sprawę skomentowała córka Giertycha - Maria Giertych. W rozmowie z Wirtualną Polską nie ukrywa, że jest to sprawa polityczna.

Trwają przeszukania w naszym domu, jest tu kilkunastu funkcjonariuszy CBA. Mój tata jest osobą zatrzymaną, chodzi o działanie na szkodę spółek handlowych. Zatrzymano go przed budynkiem sądu i przewieziono do domu. Sprawa ma charakter zemsty - opowiada.

Roman Giertych był wicepremierem i ministrem edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 roku jest przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie wykonuje pracę adwokata.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić