aktualizacja 

Rosja chciała zaprotestować. Tak zareagował chorwacki generał

Około 200 osób z Chorwacji ma walczyć w Ukrainie z Rosją. Nie są to jednak członkowie armii, tylko ochotnicy. Mimo to rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony postanowił wręczyć chorwackiemu attaché wojskowemu notę protestacyjną w tej sprawie. Reakcja generała była wymowna.

Rosja chciała zaprotestować. Tak zareagował chorwacki generał
Chorwacki dyplomata odmówił przyjęcia dokumentu (Twitter)

Wojska Federacji Rosyjskiej na Ukrainie mogą mieć ogromny problem. Wielu ochotników z krajów całego świata deklaruje się do przyłączenia do legii cudzoziemskiej i wspomożenie w walce zaatakowanego narodu. Świadomi zagrożenia są rosyjscy urzędnicy, którzy sprzeciwiają się udziałowi ochotników z innych państw.

Wśród chętnych do walki w legii cudzoziemskiej znaleźli się Chorwaci. Około 200 ochotników chce walczyć przeciwko wojskom Federacji Rosyjskiej.

Nie będą do jednak wysłannicy chorwackiej armii, a prywatne osoby, które na własną rękę postanowiły pomóc Ukrainie. Rosyjskie władze dały wyraz swojego sprzeciwu wobec tej inicjatywy na spotkaniu z chorwackim wojskowym.

Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony chciał wręczyć Chorwatom notę protestacyjną. Igor Konaszenkow spotkał się z chorwackim attaché wojskowym w Rosji. Generał brygady Zeljko Akrap nie miał zamiaru przyjmować dokumentu - podniósł tylko ręce na znak, że dokumentu nie przyjmie, i wyjaśnił, że otrzymał taką instrukcję od władz swojego kraju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić