Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Rosja reaguje na decyzję USA. Daje ostrzeżenie

Według najnowszych informacji, Joe Biden zezwolił Ukrainie na przeprowadzanie ataków z amerykańskiej broni na cele w Rosji. Ta decyzja nie spodobała się w kraju Władimira Putina. Głos w tej sprawie zabrał zastępca szefa rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow.

Rosja reaguje na decyzję USA. Daje ostrzeżenie
Rosja reaguje na decyzję USA. Daje ostrzeżenie (Twitter, MID_RF)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało Stany Zjednoczone, aby "nie dokonywały złych ruchów, które mogłyby mieć fatalne konsekwencje".

Jak podaje Interfax, zastępca szefa rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow skomentował decyzję USA o zniesieniu zakazu użycia przez Ukrainę amerykańskiej broni do ataków na terytorium Rosji.

Z nieznanych powodów nie doceniają konsekwencji, jakie mogą ich spotkać - powiedział Riabkow, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrudnił Kudriaszowa w jego trudnym okresie. Tak wspomina zmarłego żużlowca

Wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej wezwał przywódców amerykańskich, aby poświęcili czas na przestudiowanie tego, co powiedział Putin, w szczególności na konferencji prasowej po negocjacjach w Taszkencie.

To bardzo ważne ostrzeżenie i należy je potraktować z najwyższą powagą - podkreślił Riabkow.

Rosjanin krytykuje działania USA

Ryabkow został także poproszony o komentarz na temat możliwego zaangażowania Stanów Zjednoczonych w ataki na rosyjskie systemy ostrzegania przed atakiem rakietowym i czy nastąpi reakcja ze strony Federacji Rosyjskiej.

Jeśli chodzi o stanowisko USA, jest ono tak nieodpowiedzialne, jak to tylko możliwe. Udzielili Kijowowi przyzwolenia za wszelkie przestępstwa, wszelkie tego rodzaju działania i nie robią nic, aby powstrzymać niebezpieczne, prowokacyjne kroki swoich podopiecznych - dodał.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić