aktualizacja 

Rosja. Samolot bojowy spadł na blok. Budynek stanął w ogniu

Samolot wojskowy Su-30 spadł na dwupiętrowy budynek mieszkaniowy w rosyjskim Irkucku - podają lokalne media. Na miejsce udały się już władze regionu, trwa akcja ratunkowa. Piloci zginęli, nie ma w tej chwili informacji o losach mieszkańców bloku. To drugi taki wypadek w Rosji w ciągu tygodnia.

Rosja. Samolot bojowy spadł na blok. Budynek stanął w ogniu
W Irkutsku rosyjski samolot wojskowy spadł na blok mieszkalny (Twitter)

Jak podaje portal Life.ru samolot Su-30 rozbił się w mieście Irkuck na Syberii. Na licznych filmikach, które publikują miejscowi w mediach społecznościowych widać, że w budynku, na który spadła maszyna, wybuchł pożar.

Samolot spadł na blok

Samolot rozbił się podczas lotu testowego - poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. Agencja URA.ru podaje, że informacje o rannych i zmarłych nie są jeszcze dostępne, ale władze potwierdzają ten incydent. Jak wynika z komunikatu miejscowego wydziału Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, budynek był drewniany.

Gubernator obwodu irkuckiego Igor Kobzew powiedział, że już wyjechał na miejsce zdarzenia i trwa tam akcja ratunkowa. Według wstępnych danych samolot zderzył się z dwupiętrowym blokiem mieszkalnym. Kanał Mash podaje, że samolot wystartował z terenu fabryki samolotów, po czym runął na ziemię nad osiedlem Nowo-Lenino.

Agencja Interfax podaje, że w katastrofie myśliwca Su-30, który spadł na dom mieszkalny w Irkucku na Syberii, zginęło dwóch pilotów. Władze zapewniają, że w wypadku nie ucierpieli mieszkańcy. Gubernator obwodu irkuckiego Michaił Kobziew przekazał, że samolot spadł na drewniany dom przeznaczony dla dwóch rodzin.

Su-30 to rosyjski wielozadaniowy samolot bojowy opracowany przez biuro konstrukcyjne Suchoj, jeszcze w Związku Radzieckim na bazie dwumiejscowego samolotu treningowego z rodziny Su-27.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kolejna katastrofa w Rosji

To drugi taki wypadek w Rosji w ciągu tygodnia. W poniedziałek w katastrofie bombowca Su-34, który uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 15 osób, a 19 zostało rannych.

Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony piloci zgłosili, iż podczas startu zapalił się silnik, a paliwo w samolocie zapaliło się w momencie uderzenia w budynek.

Rosyjski wojskowy kanał informacyjny Zvezda opublikował nagranie, na którym widać eksplozje na pokładzie naddźwiękowego myśliwca średniego zasięgu Su-34, który spadł budynek mieszkalny. Rosyjskie agencje podały, że piloci zdołali się katapultować.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ćwiczenia nuklearne NATO. "Z bandytą jego językiem"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić