Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Rosja zwiększa siły na granicy. Nowe terminy "ćwiczeń"

11
Podziel się:

Minister obrony Rosji poinformował, że do zachodnich granic kraju wysłano kolejne dwie armie i trzy brygady powietrznodesantowe. To odpowiedź na "zagrożenie ze strony NATO". Tak dużą obecność wojsk na granicach Rosja tłumaczy "ćwiczeniami", które potrwają jeszcze dwa tygodnie.

Rosja zwiększa siły na granicy. Nowe terminy "ćwiczeń"
Rosja zwiększa siły na granicy z Ukrainą (mil.ru)

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował, że w regionie trwają "ćwiczenia wojskowe". Tak duża liczebność wojsk wynika z corocznego sprawdzania stanu ich gotowości. Poinformował, że wszystkie jednostki biorą udział w ćwiczeniach, które zostaną zakończone w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Szojgu dodał, że wynika to z zagrożeń ze strony NATO. Minister powiedział, że USA i Sojusz Północnoatlantycki rzekomo przenoszą wojska do granic europejskiej części Federacji Rosyjskiej i planują rozmieścić 40 tys. żołnierzy oraz 15 tys. sztuk broni i pojazdów wojskowych.

W odpowiedzi na militarną działalność sojuszu, która zagraża bezpieczeństwu Rosji, podjęliśmy odpowiednie kroki - mówi minister obrony Rosji.

Siły zbrojne Rosji rozpoczęły 6 kwietnia tak zwany "pozimowy okres szkoleniowy". Podano, że ćwiczenia odbędą się we wszystkich okręgach wojskowych. Łącznie w kwietniu rosyjscy żołnierze wezmą udział w 4 tys. szkoleń.

We wtorek ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej w odrębnym komunikacie podało też, że przerzuca pociski balistyczne Iskander do graniczącego z Ukrainą obwodu woroneskiego. Oficjalną przyczyną jest przygotowanie do parady z okazji 76. rocznicy zwycięstwa w II Wojnie Światowej.

Iskander przeznaczony jest do uderzeń w ważne cele lądowe, znajdujące się w strefie operacyjno-taktycznej wojsk przeciwnika. To m.in. samoloty i śmigłowce na lotniskach, węzły oraz stanowiska dowodzenia. Może też przewozić głowicę atomową.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało, że transfer wojsk rosyjskich może potrwać do końca kwietnia. Resort wyliczył że na granicy znajduje się 16 batalionowych grup taktycznych. Według szacunków dziennikarzy w pobliżu granic Ukrainy i na okupowanym Krymie przebywa od 11 do 14 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Liczba przemieszczonych żołnierzy jest najwyższa od 2014-2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
loki
rok temu
No i ćwiczenia się zakończyły i nie 150 tyś jak kłamał zachód a 10 tyś. Podsumowując: inforamcje ukraińsko zachodnie to same kłąmstwa.
www.
rok temu
To zrozumiałe,że Rosja nie chce i nie dopuści żeby Amerykanie i ich sojusznicy zakładali zwoje bazy pod nosem Moskwy. Ukraina nie raz dała się nam we znaki i teraz podobnie napuszczają jednych na drugich.
halina
rok temu
znamy tylko jedna wersie / nasza/ a jaka jest drugiej
bnm
rok temu
PKB Rosji jest większe od polskiego 2,5 x Rosja ma gospodarkę zacofaną Polska to nowoczesna gospodarka za 20 lat przy tym tempie wzrostu wielkości się mogą zrównać
Asnyk
rok temu
To nie solidarność z Ukrainą , to chęć zdestabilizowania rządów w Rosji . Byli tu już Anglicy i Frncuzi i Turcy w roku 1853 , podczas wojny Krymskiej . I co osiągnęli ? Reformy w Rosji które zakończyły się Rewolucją Październikową . Potem kolaborowali z Hitlerem . Też nie wyszło . Maniacy opętani antyrosyjską polityką , niezmiennie od jakichś 250 lat Był tu jeszcze Napoleon i Hitler w międzyczasie .
gość
rok temu
Rosja Zagłębia się w konflik bo upada ,brak wyjścia sprawia do straszenia wszystkich wojną. Putin upada i wciąga Rosję w dołek. Wydalić Rosjan z placówek i powinno być już dawno ,w imprezach sportowych zakaz tym bardziej olimpiada . Rosję powinno się izolować to kraj zła.
Strateg
rok temu
Jeżeli ruszą na zachód to 3 dni i zajmują Lwów.
redneck
rok temu
Polska nie liczy się wcale, Prezydent Czech ma więcej do powiedzenia niż nasz Pan Duda. Putin i Bayden spotkają się małych w Czechach, Polska to margines, parking dla us army,
taka sytuacja
rok temu
Czy potworne rzezie dokonane w konfliktach zeszłego wieku, nie uświadomiły całej ludzkości wystarczająco, że wojna jest straszna, niewyobrażalnie okrutna i odrażająca? Dlaczego w ogóle na Ziemi jeszcze istnieją tacy ludzie, przywódcy, którzy nie mają wstrętu do masakr i ludobójstwa? Przecież siła rażenia współczesnej broni jest tak ogromna, że konflikt pomiędzy dzisiejszymi mocarstwami zagraża wszystkim totalnym piekłem! Wszczęcie wojny będzie dla naszych "chrześcijańskich" narodów niesłychanym szaleństwem i samobójstwem! Do tej pory świadomość tego, instynkt samozachowawczy, uchroniły nas przed wybuchem wojny, ale zdaje się, że taraz szalonym, zachłannym i bezwzględnym politykom już całkowicie odbiło...?
Szymon
rok temu
Polska jest państwem pokojowym i już z doświadczenia wiemy że nie należy wtrącać się w ich sprawy. Starczy że mamy Pandemie. Bo to jest nasza wspólny wróg.
Fred
rok temu
Cała młodzież zdolna do walki siedzi w Polsce. Tak kochają swój kraj.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić