aktualizacja 

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawiało się na śniegu

Rosjanie znaleźli sposób na szybkie odśnieżanie. Niewiarygodne, co zrobili ludzie, by zmobilizować służby publiczne do pracy. Wystarczy napisać na śniegu nazwisko słynnego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawiało się na śniegu
Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawia się na śniegu (YouTube, Изнанка Челябинска)

Rosjanie znaleźli sposób na szybkie odśnieżanie ulic i chodników. Wszystko, by zmobilizować do pracy służby publiczne dbające o porządek na drogach w czasie zimy. W sieci krążą archiwalne nagrania, na których widać nazwisko słynnego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego namalowane na śniegu. Znika jednak w mgnieniu oka wraz z wysokimi zaspami.

Aleksiej Nawalny to słynny rosyjski opozycjonista. Organizował liczne demonstracje polityczne, demaskował korupcję i pokazywał prawdę na temat Kremla. Władimir Putin boi się go jak ognia. Właśnie dlatego od stycznia 2021 roku, Nawalny jest więźniem politycznym. Został zamknięty w więzieniu i okrzyknięty przez rządzących "terrorystą" i "ekstremistą". W Rosji Aleksiej Nawalny ma wielu zwolenników, ale również przeciwników.

Rosjanie doskonale wiedzą, że promowanie nazwiska "Nawalny" działa na rządzących jak "płachta na byka". W niektórych miejscach mieszkańcy postanowili to wykorzystać. Zimą nadarzyła się do tego świetna okazja. Na YouTube pojawiło się mnóstwo nagrań pokazujących, jak służby usuwają z chodników, zasp, a nawet z zamarzniętej rzeki nazwisko niewygodnego działacza.

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. Wystarczy napisać "Nawalny"

Wszędzie tam, gdzie nie dało się przejść lub przejechać z powodu wysokich zasp, niektórzy obywatele chwytali za spray i wielkimi literami malowali nazwisko rosyjskiego opozycjonisty. Służby od razu zabierały się do pracy i usuwały kolorowe litery ze śniegu wraz z jego nadmiarem.

Na archiwalnych nagraniach doskonale widać, jak pracownicy publiczni walczą z "Nawalnym". Często muszą likwidować nie tylko zaspy, ale też pucować zlodowaciałe chodniki. "Nawalny nawet w więzieniu robi więcej niż urzędnicy", "Napisała nazwisko Nawalny, aby zmusić zakłady użyteczności publicznej do szybszego usuwania śniegu" - brzmią tytuły rosyjskich nagrań, które można zobaczyć niżej.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić