Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawiało się na śniegu

Podziel się:

Rosjanie znaleźli sposób na szybkie odśnieżanie. Niewiarygodne, co zrobili ludzie, by zmobilizować służby publiczne do pracy. Wystarczy napisać na śniegu nazwisko słynnego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawiało się na śniegu
Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. To nazwisko pojawia się na śniegu (YouTube, Изнанка Челябинска)

Rosjanie znaleźli sposób na szybkie odśnieżanie ulic i chodników. Wszystko, by zmobilizować do pracy służby publiczne dbające o porządek na drogach w czasie zimy. W sieci krążą archiwalne nagrania, na których widać nazwisko słynnego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego namalowane na śniegu. Znika jednak w mgnieniu oka wraz z wysokimi zaspami.

Aleksiej Nawalny to słynny rosyjski opozycjonista. Organizował liczne demonstracje polityczne, demaskował korupcję i pokazywał prawdę na temat Kremla. Władimir Putin boi się go jak ognia. Właśnie dlatego od stycznia 2021 roku, Nawalny jest więźniem politycznym. Został zamknięty w więzieniu i okrzyknięty przez rządzących "terrorystą" i "ekstremistą". W Rosji Aleksiej Nawalny ma wielu zwolenników, ale również przeciwników.

Rosjanie doskonale wiedzą, że promowanie nazwiska "Nawalny" działa na rządzących jak "płachta na byka". W niektórych miejscach mieszkańcy postanowili to wykorzystać. Zimą nadarzyła się do tego świetna okazja. Na YouTube pojawiło się mnóstwo nagrań pokazujących, jak służby usuwają z chodników, zasp, a nawet z zamarzniętej rzeki nazwisko niewygodnego działacza.

Rosjanie i sposób na szybkie odśnieżanie. Wystarczy napisać "Nawalny"

Wszędzie tam, gdzie nie dało się przejść lub przejechać z powodu wysokich zasp, niektórzy obywatele chwytali za spray i wielkimi literami malowali nazwisko rosyjskiego opozycjonisty. Służby od razu zabierały się do pracy i usuwały kolorowe litery ze śniegu wraz z jego nadmiarem.

Na archiwalnych nagraniach doskonale widać, jak pracownicy publiczni walczą z "Nawalnym". Często muszą likwidować nie tylko zaspy, ale też pucować zlodowaciałe chodniki. "Nawalny nawet w więzieniu robi więcej niż urzędnicy", "Napisała nazwisko Nawalny, aby zmusić zakłady użyteczności publicznej do szybszego usuwania śniegu" - brzmią tytuły rosyjskich nagrań, które można zobaczyć niżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić