aktualizacja 

H&M i Ikea wycofują się z Rosji. Wielkie kolejki po produkty z wyprzedaży

Po wybuchu wojny w Ukrainie zarządy Ikea i H&M podjęły decyzję o wycofaniu obu sieci z Rosji. Zaprzestano wysyłki nowych produktów, a już niedługo ostatnie sklepy zostaną zlikwidowane. Trwa wyprzedaż resztek z magazynów, a chętni stoją w wielkich kolejkach.

H&M i Ikea wycofują się z Rosji. Wielkie kolejki po produkty z wyprzedaży
Rosyjscy miłośnicy produktów H&M są gotowi czekać w długich kolejkach, aby kupić coś w ramach wyprzedaży (YouTube)

Jak informuje portal Irish Examiner, przed likwidacją sklepów Ikea i H&M dążą do pozbycia się resztek z magazynów. W przypadku pierwszej marki sprzedaż odbywa się wyłącznie drogą online. Z kolei szwedzka sieć sklepów odzieżowych prowadzi ją stacjonarnie, co ma swoje konsekwencje w postaci gigantycznych kolejek.

Rosjanie szturmują ostatnie sklepy H&M. Gigantyczne kolejki

Internet obiegły zdjęcia i nagrania z moskiewskiego centrum handlowego Aviapark, gdzie znajduje się sklep sieci H&M. Przed obiektem stoją tak długie kolejki, że pracownicy byli zmuszeni porozdzielać ich przy użyciu specjalnych barierek.

Po wejściu do sklepu na kupujących czekała miła niespodzianka. Wszystkie półki były zapełnione towarami, na wyprzedaniu których zależy pracownikom H&M. Wśród klientów mieli dominować ludzie w młodym wieku. Sąsiednie sklepy, w tym m.in. Zara, Oysho, Bershka, Pull&Bear i Uniqlo były już zamknięte, z kolei otwarte pozostawały New Yorker, Finn Flare, Marks & Spencer i Mango.

Dziennikarze Irish Examiner dotarli do wypowiedzi Rosjan, którzy zdołali zrobić ostatnie zakupy w H&M. Jedna z kobiet przyznała, że po zamknięciu sieciówki planuje zainteresować się rosyjskimi markami. Z kolei wychodzący mężczyzna ubolewał nad faktem, że już nie będzie miał możliwości odwiedzić żadnego oddziału.

Zacznę przyglądać się rosyjskim markom – powiedziała klientka H&M, która przedstawiła się jako Ania.
Bardzo boli mnie zamknięcie H&M. To koniec dobrego sklepu – wtórował jej Leonid (Irish Examiner).

W konsekwencji wycofywania się Ikei i H&M z Rosji pracę straciły tysiące osób. Jednak pracownicy pierwszej z sieci mogą jeszcze przez sześć miesięcy od zwolnienia cieszyć się zarówno wynagrodzeniem, jak i podstawowymi świadczeniami.

Zobacz także: Zobacz też: Niestabilny rynek paliw. "Te ceny zostaną z nami na dłużej"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić