Rosjanie zrezygnowali z walki. Wyjawiają powód. Nagranie obiegło sieć

Rosyjscy najemnicy skarżą się, że zostali wysłani do Ukrainy na rzeź, bez odpowiedniego przeszkolenia. W opublikowanym w sieci nagraniu Rosjanie przyznają, że zrezygnowali z walki na froncie, ponieważ zostali "niewłaściwie wykorzystani".

Rosjanie zrezygnowali z walki. Wyjawiają powód. Nagranie obiegło sieć
Rosyjscy najemniczy skarżą się na rzeczywistość z rosyjskiej armii (Twitter)

Od początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie sporo mówi się o kłopotach rosyjskiej armii. Jak wynika z raportów wojennych i przechwytywanych przez stronę ukraińską rozmów, żołnierze Putina mają mieć na problemy z zaopatrzeniem i logistyką. Wielu z nich wojenna rzeczywistość przeraziła. Rosyjski prezydent, wysyłając swoich rodaków na front, wmawiał im, że będą uczestniczyć jedynie w "specjalnej operacji wojskowej", a Ukraińcy przywitają ich jako wyzwolicieli.

Rosyjscy najemnicy rezygnują z walki

Zderzenie z rzeczywistością musiało być bolesne. Ukraina broni się już 81. dzień, a od początku inwazji wojska rosyjskie straciły według ukraińskich służb ok. 27,2 tys. żołnierzy. Wielu Rosjan traci motywację do walki z sąsiadem i chce wrócić do Rosji. Świadczy o tym m.in. nowe nagranie, opublikowane na Twitterze przez ukraińskiego oficera Anatolija Sztefana, znanego pod pseudonimem "Stirlitz".

Na wideo grupa rosyjskich najemników skarży się na warunki panujące w armii. Twierdzą, że zostali wysłani do Ukrainy "na rzeź", a po przybyciu na terytorium tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej zostali "niewłaściwie wykorzystani".

Zgłosiliśmy się na ochotnika do operacji specjalnej, ale wysłali nas na front bez szkolenia. A teraz nie mamy pieniędzy, żeby wrócić do domu - mówią.

Ze słów najemników wynika, że uciekli oni z wojskowych szeregów. "Myśleli, że zostaną powitani kwiatami, ale w rzeczywistości zostali mięsem armatnim" - skomentował Sztefan w poście na Telegramie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić