aktualizacja 

Rosjanin w rękach Ukraińców. Oto co zrobili

W odróżnieniu od Rosjan, którzy wkroczyli na teren obcego państwa i zabijają żołnierzy, cywili i zwierzęta, Ukraińcy nie stracili ludzkich cech. Choć ich stosunek do Rosjan ma prawo być negatywny, bez żadnych wahań postanowili pomóc rannemu żołnierzowi armii Putina.

Rosjanin w rękach Ukraińców. Oto co zrobili
Ratują życie rosyjskiego żołnierza (Twitter)

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z linii frontu. Filmik został udostępniony przez wiele wojennych kanałów na Telegramie, podzielił się nim również doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na Twitterze.

Ukraińcy pomogli Rosjaninowi

Na krótkim klipie widać, jak grupa żołnierzy niesie rannego mężczyznę. Najpierw mogłoby się wydawać, że pomagają swojemu koledze.

Po chwili okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Ukraińscy wojskowi pomagają swojemu wrogowi z armii Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zachodni sprzęt w rękach Rosjan. Twierdzą, że zdobyli czołgi Leopard i wozy Bradley
Ukraińcy nie porzucili swojego człowieczeństwa, pomimo wszystkich odrażających zachowań Rosjan pod rządami zbrodniarza wojennego Putina - komentują internauci.

Rosjanie zachowują się inaczej

Takie nagrania są totalnym przeciwieństwem doniesień o tym, jak Rosjanie traktowali ukraińskich żołnierzy i gwałcąc kobiety w niewoli.

Żołnierze Putina bez wyrzutów sumienia atakują cywili, zabijają zwierzęta, niszczą infrastrukturę.

Pojawiały się też liczne nagrania, jak Rosjanie nie chcą pomagać nawet swoim, porzucając swoich rannych kolegów prosto na linii walk, pod ostrzałem ukraińskiej artylerii. Tak samo często zachowują się dowódcy, porzucając całe bataliony.

Kontrofensywa Ukraińców

Warto jednak podkreślić, że nie wszyscy Ukraińcy na filmiku są zadowoleni z tego, że muszą ratować Rosjanina.

W pewnym momencie słyszymy zniesmaczony głos jednego z żołnierzy: "Niesiemy Alioszę. I po co to nam?" - pyta retorycznie. Nie porzuca jednak rannego żołnierza.

Wcześniej w mediach pojawiły się doniesienia o początku nowej ukraińskiej kontrofensywy, którą skomentował ostatnio nawet Władimir Putin. Instytut Badań nad Wojną ocenił, że działania kontrofensywne na co najmniej trzech odcinkach frontu.

ISW odnotowuje, powołując się na stronę ukraińską, że w rejonie Bachmutu Ukraińcy przeszli od obrony do ataku i posunęli się do przodu w mieście o ok. 200 m, a na jego obrzeżach o niemal 2 km.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić