aktualizacja 

Rosjanin żalił się na warunki. Potem został pobity

Rosyjski żołnierz z Kałmucji, który skarżył się na warunki swojej służby, poinformował, że dowództwo rozwiązało problemy i teraz "wszystko jest z nim w porządku". Problem w tym, że następnego na jego stronie pojawił się film przedstawiający następstwa... pobicia.

Rosjanin żalił się na warunki. Potem został pobity
Rosjanin żalił się na warunki. Potem został pobity (Telegram, X)

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, udostępnił w mediach społecznościowych nagranie rosyjskiego żołnierza, na którym widać skutki jego pobicia.

Bohaterem nagrania jest Sanal Iwanow, który pracował jako sanitariusz w moskiewskim więzieniu "Matroskaja Tiszyna". W maju 2023 roku zgłosił się ochotniczo do służby wojskowej i został przydzielony do 26 Pułku Strzelców Zmotoryzowanych. Była żona Sanala i koledzy z klasy potwierdzili portalowi "Nowosti", że przebywa on w strefie służby wojskowej i utrzymują z nim kontakt.

Kiedy zostałem powołany do wojska, obiecano, że będę służył jako sanitariusz, ale w rzeczywistości tak się nie stało - powiedział Sanal w swojej pierwszej wiadomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy

Wspomniał, że jego pułk znajduje się w obwodzie chersońskim i że wielokrotnie wysyłany był w celu szturmu i zajmowania wcześniej wywalczonych pozycji na froncie. Sanal próbował przekonać dowództwo, że z zawodu jest medykiem i nie powinien walczyć, zwłaszcza na wyspach, "bo nie umie pływać".

Rozmowa dyscyplinarna i pobicie

Kilka dni później na stronie Iwanowa pojawił się nowy wpis, w którym podziękował swoim zwolennikom i zapewnił, że "wszystko jest w porządku" i że nie jest źle traktowany. Nie jest już wysyłany na wyspy i nawet dowódca go "wspierał".

Dwa dni później Sanal zamieścił nowy film, w którym ujawnił, że dowódca 26 Pułku Strzelców Zmechanizowanych, wezwał go na "rozmowę dyscyplinarną". Na nagraniu serwisant pokazał "rezultaty" tej rozmowy: liczne siniaki i kontuzje nóg.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić