aktualizacja 

Rosyjski żołnierz odmówił walki na froncie. Spotkało go prawdziwe piekło

Anton Heraszczenko na swoim profilu w serwisie X publikuje wiele materiałów, które pokazują, co dzieje się podczas wojny w Ukrainie. Tym razem doradca szefa ukraińskiego MSW udostępnił nagranie, które przedstawia matkę rosyjskiego żołnierza. Kobieta opowiada o tragedii, jaka spotkała jej syna.

Rosyjski żołnierz odmówił walki na froncie. Spotkało go prawdziwe piekło
Rosyjski żołnierz się postawił. Oto co mu zrobili towarzysze broni (Serwis X, @Gerashchenko_en)

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w mediach społecznościowych opublikował wideo, na którym matka jednego z rosyjskich ochotników, który pojechał "bronić ojczyzny na Ukrainie", opowiedziała, z czym borykał się jej syn w armii rosyjskiej.

Witam, jestem mamą żołnierza, który uczestniczy w "operacji specjalnej". Mój syn jest wolontariuszem kontraktowym, dobrowolnie podpisał umowę i poszedł służyć, chronić ludzi i ojczyznę. Jest bardzo młody, ma dopiero 20 lat - zaczęła kobieta.

Następnie poinformowała, że jej syn został ranny dwa razy. - Za drugim razem był w miejscowości Awdijiwka. Nie udzielono mu żadnej pomocy. Został wysłany do szpitala, ale przetrzymano go tam tylko pięć dni i odesłano. Miał lekką kontuzję i ranę od odłamka pod okiem - powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 03.04

- Mój syn traci wzrok, ale to tylko połowa problemu - dodała. Bowiem okazuje się, że kiedy 20-latek odmówił pójścia na front - a konkretnie udziału w tzw. "mięsnym szturmie" - został dotkliwie pobity przez swoich dowódców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zawieźli go samochodem na pole, pobili i tam zostawili. Zabrali jego rzeczy osobiste, dokumenty, karty. Boi się tam wracać. (...) Powiedział mi: "Mamo, ja nie chce umierać. Tam dzieje się takie bezprawie - wyznała.

W relacji kobiety wynika również, że rosyjscy dowódcy mieli także drwić i znęcać się nad sowimi żołnierzami "tak bardzo, jak tylko mogli". - Robią co chcą. Nie ma nad nimi żadnej kontroli. To jest bardzo daleko, więc nie ma możliwości tam pojechać, żeby to wszystko rozwiązać - podkreśla.

Matka 20-latka wyznała także, że walczy o to, aby jej syn nie musiał ponownie jechać na wojnę. - Tam jest dużo zabitych, dużo rannych, których nie zabierają z pola bitwy, bo w ogóle nie ma ewakuacji - słyszymy na wideo. Być może relacja Rosjanki będzie dobrą przestrogą dla kolejnych ochotników, którzy idą umierać za Władimira Putina.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić