Rosyjskie maszyny w ogniu. Mocne uderzenie Ukrainy w Chersoniu

Zajęta przez Rosjan baza lotnicza w Chersoniu została zaatakowana przez Ukraińców. Uszkodzonych i zniszczonych zostało kilka śmigłowców.

Rosyjskie maszyny w ogniu. Mocne uderzenie Ukrainy w Chersoniu
Ukraińcy uszkodzili i zniszczyli kilka rosyjskich helikopterów w bazie w Chersoniu (Google Maps)

W niedzielę w Chersoniu - mieście na południu Ukrainy, położonym nad Dnieprem - odbył się protest przeciwko inwazji Rosji. Rosjanie chcą tam stworzyć coś na wzór tzw. "republik ludowych" - Donieckiej i Ługańskiej. Stanowczo sprzeciwiają się temu mieszkańcy Chersonia, którzy wyszli na ulice miasta.

Sprawy w swoje ręce wzięli Ukraińcy żołnierze, którzy w nocy, po raz drugi od wybuchu wojny, ostrzelali zajętą przez Rosjan bazę lotniczą w Chersoniu. Zdjęcie satelitarne od Planet Labs potwierdzają, że ​​siły ukraińskie uszkodziły i zniszczyły kilka rosyjskich śmigłowców.

Na zdjęciach widać wiele dużych źródeł ognia, w tym kilka płonących helikopterów. Gęsty czarny dym wydobywający się z różnych miejsca może zasłaniać dodatkowe uszkodzenia poza tym, co jest widoczne gołym okiem.

Siły rosyjskie przeniosły ostatnio dziesiątki helikopterów do bazy lotniczej Chersoniu. Ponadto obecnie znajduje się tam ogromna liczba pojazdów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jaki cel mają Chiny? Ekspert tłumaczy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić