Rosyjskie wojska nie chcą walczyć? Wymowne nagrania z frontu

Podziel się:

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się nagrania wideo związane z rzekomą kapitulacją niektórych z rosyjskich oddziałów. Filmiki pokazują wrogich żołnierzy, którzy rezygnują z dalszej walki na froncie.

Rosyjskie wojska nie chcą walczyć? Wymowne nagrania z frontu
Czy rosyjskie wojska nie chcą walczyć? (Twitter)

Informacje docierające z Ukrainy dotyczące rosyjskiej armii brzmią często abstrakcyjnie. Z niektórych doniesień wynika, że niektórzy z najeźdźców są przekonani, że uczestniczą w ćwiczeniach.

Potwierdzać to miały m.in. przypadki Rosjan, którzy jak gdyby nigdy nic zwracali się do Ukraińców o pomoc, np. w kwestii zatankowania czołgu. Media społecznościowe obiegły również fotografie opakowań racji żywieniowych, które były przeterminowane nawet o 7 lat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po dotarciu do prawdziwych informacji rosyjscy żołnierze mogą czuć się oszukani. Poznanie prawdy o wojnie może poskutkować ich zmianą nastawienia. Ukraiński korespondent Illia Ponomarenko zamieścił na Twitterze wideo, które przedstawia maszerujących wojskowych. Według niego był to jeden z oddziałów rosyjskiej armii, który postanowił zrezygnować z dalszej walki i poddać się. Towarzyszyli im uzbrojeni żołnierze z Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Informacje dotyczące rezygnacji z walk Rosjan przedstawił również portal Liveuamap. Na twitterowym profilu pojawiło się nagranie wideo autorstwa grupy obywateli Ukrainy. Na nieco ponad minutowym klipie pokazano, że armia wroga porzuciła w pełni uzbrojony pojazd wojskowy 9K114 Shturm.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Armia Federacji Rosyjskiej nie złożyła broni. Przedstawione przypadki są pojedynczymi przykładami rezygnacji Rosjan z dalszej walki. Nadal armia najeźdźcy atakuje miasta i wsie na Ukrainie, nie oszczędzając przy tym ludności cywilnej.

Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić