Wróć na
Aldona Brauła
|

Ruch ośmiu gwiazd. "To nie koniec, zwieramy szyki"

84
Podziel się

Słynne osiem gwiazd, które opanowało internet przed wyborami prezydenckimi, wciąż jest szeroko rozpowszechniane. Pojawiły się nawet w najnowszym teledysku Taco Hemingwaya do utworu "Polskie Tango". Inicjator całego ruchu zapowiada dalsze działania.

Ruch ośmiu gwiazd. "To nie koniec, zwieramy szyki"
Protesty przeciwko prezydentowi.
bCOoRPwB

Internetowe hasło "****** ***" zyskało ogromną popularność przed wyborami. Osiem gwiazdek było wielokrotnie udostępniane na Twitterze, Facebooku czy Instagramie nawet przez polityków oraz celebrytów.

Hasła zaczęła używać głównie młodzież, która ma dość obecnej partii rządzącej. Wpływ na jego powstanie miały słowa Zbigniewa Stonogi, którymi skomentował wynik wyborów parlamentarnych. Szybko jednak przerodziło się to w coś więcej, w ruch, który ma potencjał na rozwój.

bCOoRPwD

Inicjator ruchu zamierza ten potencjał wykorzystać i działać dalej. Dzień przed wyborami jego stronę na Facebooku obserwowało 30 tys. osób.

Wyniki wyborów 2020. Jacek Jaśkowiak przyszedłby na debatę w Końskich. "Trudna decyzja"

W trzy dni stworzyliśmy duży, oddolny ruch młodzieżowy, pierwszy od dawna. Źle bym się czuł, gdybym zmarnował taki potencjał - mówi dla Gazety Wyborczej inicjator Ruchu Ośmiu Gwiazd.

Symbol ośmiu gwiazd pojawił się także w najnowszym klipie Taco Hemingwaya. Teledysk do piosenki "Polskie Tango" bije rekordy popularności, a sam utwór określany jest jako głos młodego pokolenia. Wiele osób z grupy wiekowej 18-29 miało pójść na wybory właśnie pod jej wpływem.

bCOoRPwJ
Byłem dumny, gdy zobaczyłem nasz symbol w klipie Taco. To nie koniec, zwieramy szyki- dodaje inicjator tego ruchu. 
bCOoRPxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
ja tylko ja
4 tyg. temu
język miłości PO
Tirex
4 tyg. temu
Ruch ma potencjał na rozwój ? Czego ? Choroby umysłowej , wulgarności , deprawacji dzieci , szczucia i mowy nienawiści . Ale potencjał . Ernest przewraca się w grobie .
Babcia
4 tyg. temu
No fajni jesteście ale wracajcie już do rodziców!
bCOoRPxf
Thor
4 tyg. temu
Lubię pięć gwiazdek , bardzo rzadko bywam . Gdybym kradł VAT albo kamienice , to co innego .
takoś jakoś
4 tyg. temu
I nadal nie wiem o co chodzi z tymi gwiazdkami ?
Najnowsze komentarze (84)
karmelowa
2 dni temu
Ruch 8 gwiazd to język nienawiści w dodatku zarabianie na wyborach i na hejcie, czy tak powinna wyglądać Polska?
emil
2 tyg. temu
Dla mnie to po prostu biznes, gdzie ktoś wpadł na pomysł, że zamiast bezpośrednio obraźliwego zwrotu to gwiazdki, a zaraz potem, pod pozorem głębszego przekazu powstaje sklep....ehh to takie bezinteresowne
evy
2 tyg. temu
"słynne" 8 gwiazdek to nic innego jak robienie biznesu na hejcie do partii rzadzacej ;) jak dla mnie zenujace, sprzedawanie koszulek itd ale nic to nie wnosi. tylko sie chca dorobic
Krellka
2 tyg. temu
Dla mnie to sa dziecinne wygłupy. Wymyślono jakiś twór, który sprzedaje koszulki z gwiazdkami.Jak ktoś chce robic coś dobrego to robi to z przekonania a nie zakłada sklepu internetowego...
Delka
2 tyg. temu
Nie to jest jakaś farsa. Ja myśle ze tylko jest dużo krzyku i za chwile wszystko ucichnie, przecież takiego pseudo ruchu nie można traktować poważnie.
tereska
2 tyg. temu
Dla mnie najbardziej śmieszną sprawa jest to że pod koniec kampanii wszyscy myślało by się mądrzy ludzie to wklejali na swoje profile...Robiąc się w ten sposób śmiesznymi..Akle skoro lubią?
eleonor
2 tyg. temu
A ze to tak mamy brac na serio? Opozycja to już całkowicie coś wzięła? Czy jak? Bo jak dla mnie to ten cały ruch to kabaret powinien stworzyć. Najbardziej żenujące w tym wszystkim jest to ,że na całym świecie ludzie potrafią uszanować wynik wyborów. Tylko nie PO.No to jest jakaś paranoja!!!Oni nie wygrali i wszystko jest zle!!!
antypis
3 tyg. temu
mi się podoba
bCOoRPwX
antypisda
3 tyg. temu
mi się podoba
Joo
3 tyg. temu
PiS ustami Jarosława Kaczyńskiego obiecał w kampanii i zapisał w swoim programie wyborczym, że zmieni zasady waloryzacji emerytur w taki sposób, by osoby najuboższe nie dostały w marcu mniej niż 70 zł. Przy obecnym systemie corocznej waloryzacji najubożsi dostaną mniej. Jeśli czyjeś świadczenie wynosi teraz 1300 zł, to może liczyć na zaledwie 42 zł. ***** *** Ceny prądu poszły w górę. Enea, Energa, PGE oraz Tauron na początku roku wprowadzili nowe taryfy opłat za prąd. Odczuła to zapewne zdecydowana większość z nas otrzymując rachunki za zużycie energii elektrycznej. Potwierdzają to również dane z Głównego Urzędu Statystycznego mówiące o tym, że ceny prądu w marcu 2020 roku wzrosły o ponad 13 proc. rok do roku. Nie będzie bonu turystycznego dla emerytów i rencistów. Sejm głosami PiS odrzucił senacką poprawkę wprowadzającą takie rozwiązanie. ***** ***
mANIEK
3 tyg. temu
Oj nie znacie się ,przecież to program satyryczny PO
Swojak
3 tyg. temu
A może oni są z pod gwiazdy davida
Polak
3 tyg. temu
Po co wam osiem ,nie wystarczy jedna ? , czyż byście chcieli coś tym przykryć np. finansowanie z za wschodniej granicy haha.
pol
4 tyg. temu
doXD zeby jechac pracowac w innym kraju to jeszcze trzeba cos umyec same checi nie wystarcza
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić