Rusza konkurs szczepionkowy. Miliony do zgarnięcia

31

Rusza kolejny konkurs, który ma zachęcić Polaków do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Tym razem rząd przygotował wielomilionowe nagrody dla gmin, w których jest największy odsetek zaszczepionych.

Rusza konkurs szczepionkowy. Miliony do zgarnięcia
Rz ą d z a c h ę c a d o s z c z e p i e ń . (PAP)

Rząd ogłosił, że program szczepień sprawdza się coraz lepiej. Na konferencji prasowej Michał Dworczyk powiedział, że przekroczono już pierwotnie zakładany cel.

Wczoraj przekroczyliśmy 27 mln wykonanych szczepień. Pierwotny cel, to było do końca czerwca wykonanie 20 mln szczepień - przekazał na konferencji prasowej.

Konkurs dla gmin

Rząd, aby zachęcić do dalszych szczepień, chce je udostępnić w aptekach. Zachęca do zakładania punktów szczepień w galeriach handlowych i przygotowuje konkursy. Jednym z nich jest konkurs dla "najbardziej odpornej gminy". Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił jego plany.

Gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców otrzymają nagrody. Konkurs będzie podzielony na trzy frakcje w zależności od wielkości gminy i liczby mieszkańców. Potrwa do 31 października 2021 r.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Małe gminy, które mają do 30 tys. mieszkańców, zostały podzielone na 48 regionów. W każdym regionie zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma milion złotych.

Gminy średniej wielkości, mające od 30 do 100 tys. mieszkańców również otrzymają pieniądze. Trzy gminy z najlepszym wynikiem dostaną po milion złotych.

W dużych gminach o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys. nagroda jest tylko jedna. Ta z najlepszym wynikiem otrzyma również otrzyma milion złotych.

Zobacz także: Ulewa nad Poznaniem. Mieszkańcy pokazują filmy
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić