Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"

1160
Podziel się:

- Może to jest zapowiedź końca Polski? - zastanawia się Tadeusz Rydzyk. I zachęca do przesyłania do prezydenta Andrzeja Dudy pisma, którego wzór znajduje się na stronie Radia Maryja. W tle proces sądowy dotyczący finansów jego fundacji Lux Veritatis.

Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"
Tadeusz Rydzyk prosi swoich sympatyków o wysyłanie pisma do prezydenta Dudy. (PAP)

Organizacja Watchdog oskarżyła Tadeusza Rydzyka o nieudzielenie informacji o wydatkach jego fundacji Lux Veritatis. Rydzyk zmobilizował wszystkie siły, aby udowodnić swoją niewinność. Od kilku tygodni Radio Maryja i Telewizja Trwam prowadzi nagonkę medialną przeciwko oskarżającej go organizacji.

Teraz zaapelował o wsparcie do swoich zwolenników. Zachęcił ich, żeby wysyłali do władz państwowych pismo. Wzór dokumentu dostępny jest na stronie Radia Maryja. Wystarczy, że chętni po wydrukowaniu go złożą tylko swój podpis i wyślą.

Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji. Pytajcie, czy to jest konstytucyjne. Może to jest zapowiedź końca Polski? Oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie. Czy nie są to polecenia spoza Polski? Czy to nie jest zorganizowane? To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody. To jest zorganizowane międzynarodowo. Nie dajmy się. Jesteśmy Polakami - pisze Rydzyk.

Rydzyk prosi swoich zwolenników, aby wysyłali pismo "do Pana Prezydenta, do rządzących, do Marszałka Sejmu". Pisząc o tym, co spotyka jego i Rodzinę Radia Maryja oraz TV Trwam, redemptorysta wspomina o cierpieniach, jakich doświadczał Jezus Chrystus.

Być ciąganym po sądach, doświadczać kłamstwa, oszczerstw szerzonych nie tylko w Polsce, ale i w świecie; szerzonych w radiach, telewizjach, prasie, internecie za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom, ludziom – to szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością - przyznał dyrektor Radia Maryja.
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1160)
ADRIAN
9 miesięcy temu
TO JEST WYSŁANNI SAMEGO DIABŁA A PORÓWNUJE SIĘ DO JEZUSA JEZUS NIE ZBIERAŁ KASY A CI W CZARNYCH SUKIENKACH CHODZĄ PO DOMACH JAK ŁAZAŻE I ZBIERAJĄ JAŁMUŻNE DO DOBORY NA BUDOWĘ TO JUŻ WASZ KONIEC
gosia
10 miesięcy temu
Może kiedys pokażą znowu dokumentalny film o Rydzyku, zrobiony wiele lat temu? Najlepiej opisali go współmieszkańcy miejscowości, w której sie urodził.matka zyła w konkubinacie i miała w sumie pięcioro dzieci. I to jest autorytet dla wielu?Moralista, który ma więcej grzechów niz ci biedni katolicy dla których jest wyrocznią.
Ender
2 lata temu
Oj, pali mu się grunt pod nogami ;)
Opinia
2 lata temu
Pan rydzyk szkodzi polskiemu Kościołowi. Jego hedonizm i zakłamanie są oburzające.
Wywód logiczn...
2 lata temu
Jak ktoś, kto nie współżył może być ojcem? No chyba, że współżył i zapłodnił lub in vitro. Inaczej żaden z niego ojciec.
jadzia
2 lata temu
Dlaczego nikt ze zwierzchników Rydzyka nie wypowie się na jego temat?Nie krytykuje go ale też nie wspiera.
abc
2 lata temu
a rozliczył się za zbiórkę na stocznię ? zero odpowiedzialności..
lexa
2 lata temu
Biorąc przykład z pana Tadzia, to teraz wszyscy Polacy co mają coś niejasnego ze swoimi księgami finansowymi powinni też pisać do pana prezydenta, sejmu, senatu i innych urzędów żeby nikt im nie sprawdzał finansów bo wszystko jest ok.
Skorpion
2 lata temu
Księża żądzili od kilku set lat i panstwo musialo ich utrzymywac a to wszystko w imię wiary i koscioła oraz bogactwa bo biednemu kościolowi nie przystoi.
antyrydzyk
2 lata temu
Pan Rydzyk (Ojcem moim nie jest)oszukał dużą część Polaków a to wystarczy PiSowi by utrzymać się przy władzy dlatego będzie popieraŁ pana Rydzyka.jest taki jak on. To tragedia narodowa.
wcb
2 lata temu
Ten apel Rydzyk kieruje do tych co nie używają rozumu.
Caldia
2 lata temu
Tadziu, czego ty się boisz pokazać księgi finansowe? przecież jesteś uczciwym podatnikiem.
Ona
2 lata temu
Myślę, że ten rząd nie będzie bronił tego gościa z Torunia, bo oznaczało by to, że są podobni do niego.
Ona
2 lata temu
Czego ten facet w sukience biadoli, że musi chodzić po sadach?, przecież jak by był niewinny i przedstawił swoje księgi finansowe to nie było by żadnej sprawy. Może za tą naszą kasę wakacje spędzał w Dubaju, na Malediwach, Dominikanie albo w innych egzotycznych krajach.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić