o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"

1158
Podziel się

- Może to jest zapowiedź końca Polski? - zastanawia się Tadeusz Rydzyk. I zachęca do przesyłania do prezydenta Andrzeja Dudy pisma, którego wzór znajduje się na stronie Radia Maryja. W tle proces sądowy dotyczący finansów jego fundacji Lux Veritatis.

Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"
Tadeusz Rydzyk prosi swoich sympatyków o wysyłanie pisma do prezydenta Dudy. (PAP)
bEibThlx

Organizacja Watchdog oskarżyła Tadeusza Rydzyka o nieudzielenie informacji o wydatkach jego fundacji Lux Veritatis. Rydzyk zmobilizował wszystkie siły, aby udowodnić swoją niewinność. Od kilku tygodni Radio Maryja i Telewizja Trwam prowadzi nagonkę medialną przeciwko oskarżającej go organizacji.

Teraz zaapelował o wsparcie do swoich zwolenników. Zachęcił ich, żeby wysyłali do władz państwowych pismo. Wzór dokumentu dostępny jest na stronie Radia Maryja. Wystarczy, że chętni po wydrukowaniu go złożą tylko swój podpis i wyślą.

bEibThlz
Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji. Pytajcie, czy to jest konstytucyjne. Może to jest zapowiedź końca Polski? Oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie. Czy nie są to polecenia spoza Polski? Czy to nie jest zorganizowane? To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody. To jest zorganizowane międzynarodowo. Nie dajmy się. Jesteśmy Polakami - pisze Rydzyk.

Rydzyk prosi swoich zwolenników, aby wysyłali pismo "do Pana Prezydenta, do rządzących, do Marszałka Sejmu". Pisząc o tym, co spotyka jego i Rodzinę Radia Maryja oraz TV Trwam, redemptorysta wspomina o cierpieniach, jakich doświadczał Jezus Chrystus.

Być ciąganym po sądach, doświadczać kłamstwa, oszczerstw szerzonych nie tylko w Polsce, ale i w świecie; szerzonych w radiach, telewizjach, prasie, internecie za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom, ludziom – to szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością - przyznał dyrektor Radia Maryja.
bEibThlF
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEibThma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1158)
Ender
miesiąc temu
Oj, pali mu się grunt pod nogami ;)
Opinia
miesiąc temu
Pan rydzyk szkodzi polskiemu Kościołowi. Jego hedonizm i zakłamanie są oburzające.
Wywód logiczn...
miesiąc temu
Jak ktoś, kto nie współżył może być ojcem? No chyba, że współżył i zapłodnił lub in vitro. Inaczej żaden z niego ojciec.
bEibThmb
jadzia
miesiąc temu
Dlaczego nikt ze zwierzchników Rydzyka nie wypowie się na jego temat?Nie krytykuje go ale też nie wspiera.
abc
miesiąc temu
a rozliczył się za zbiórkę na stocznię ? zero odpowiedzialności..
lexa
miesiąc temu
Biorąc przykład z pana Tadzia, to teraz wszyscy Polacy co mają coś niejasnego ze swoimi księgami finansowymi powinni też pisać do pana prezydenta, sejmu, senatu i innych urzędów żeby nikt im nie sprawdzał finansów bo wszystko jest ok.
Skorpion
miesiąc temu
Księża żądzili od kilku set lat i panstwo musialo ich utrzymywac a to wszystko w imię wiary i koscioła oraz bogactwa bo biednemu kościolowi nie przystoi.
antyrydzyk
miesiąc temu
Pan Rydzyk (Ojcem moim nie jest)oszukał dużą część Polaków a to wystarczy PiSowi by utrzymać się przy władzy dlatego będzie popieraŁ pana Rydzyka.jest taki jak on. To tragedia narodowa.
wcb
miesiąc temu
Ten apel Rydzyk kieruje do tych co nie używają rozumu.
Caldia
miesiąc temu
Tadziu, czego ty się boisz pokazać księgi finansowe? przecież jesteś uczciwym podatnikiem.
Ona
miesiąc temu
Myślę, że ten rząd nie będzie bronił tego gościa z Torunia, bo oznaczało by to, że są podobni do niego.
Ona
miesiąc temu
Czego ten facet w sukience biadoli, że musi chodzić po sadach?, przecież jak by był niewinny i przedstawił swoje księgi finansowe to nie było by żadnej sprawy. Może za tą naszą kasę wakacje spędzał w Dubaju, na Malediwach, Dominikanie albo w innych egzotycznych krajach.
I tyle
miesiąc temu
Wyłudzacz religijny chce się postawić ponad prawem !
bEibThlT
skandal
miesiąc temu
rydzyk bluźni porównując się do Boga Pana Jezusa.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić