Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"

1478

- Może to jest zapowiedź końca Polski? - zastanawia się Tadeusz Rydzyk. I zachęca do przesyłania do prezydenta Andrzeja Dudy pisma, którego wzór znajduje się na stronie Radia Maryja. W tle proces sądowy dotyczący finansów jego fundacji Lux Veritatis.

Rydzyk właśnie porównał się do Jezusa? "Katowany, ukrzyżowany"
Tadeusz Rydzyk prosi swoich sympatyków o wysyłanie pisma do prezydenta Dudy. (PAP)

Organizacja Watchdog oskarżyła Tadeusza Rydzyka o nieudzielenie informacji o wydatkach jego fundacji Lux Veritatis. Rydzyk zmobilizował wszystkie siły, aby udowodnić swoją niewinność. Od kilku tygodni Radio Maryja i Telewizja Trwam prowadzi nagonkę medialną przeciwko oskarżającej go organizacji.

Teraz zaapelował o wsparcie do swoich zwolenników. Zachęcił ich, żeby wysyłali do władz państwowych pismo. Wzór dokumentu dostępny jest na stronie Radia Maryja. Wystarczy, że chętni po wydrukowaniu go złożą tylko swój podpis i wyślą.

Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji. Pytajcie, czy to jest konstytucyjne. Może to jest zapowiedź końca Polski? Oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie. Czy nie są to polecenia spoza Polski? Czy to nie jest zorganizowane? To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody. To jest zorganizowane międzynarodowo. Nie dajmy się. Jesteśmy Polakami - pisze Rydzyk.

Rydzyk prosi swoich zwolenników, aby wysyłali pismo "do Pana Prezydenta, do rządzących, do Marszałka Sejmu". Pisząc o tym, co spotyka jego i Rodzinę Radia Maryja oraz TV Trwam, redemptorysta wspomina o cierpieniach, jakich doświadczał Jezus Chrystus.

Być ciąganym po sądach, doświadczać kłamstwa, oszczerstw szerzonych nie tylko w Polsce, ale i w świecie; szerzonych w radiach, telewizjach, prasie, internecie za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom, ludziom – to szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością - przyznał dyrektor Radia Maryja.
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić