o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Antoni Macierewicz odebrał telefon. Gdy usłyszał, o co chodzi odłożył słuchawkę

413
Podziel się

Amunicja krążąca to nowoczesna broń, która potrafi siać spustoszenie na polu walki. Polska armia miała zakupić 1000 sztuk amunicji, co obiecywał Antoni Macierewicz. Rzeczywistość okazała się brutalna.

Antoni Macierewicz odebrał telefon. Gdy usłyszał, o co chodzi odłożył słuchawkę
Antoni Macierewicz (ONS)
bECCvwLF

Sprawa ma swój początek w 2017 roku. To wtedy Antoni Macierewicz (ówczesny szef MON) zorganizował konferencję prasową, na której z dumą ogłosił świetną nowinę. Zapewnił, że polskie wojsko zakupi 1000 sztuk amunicji krążącej. To broń, która jest niezwykle skuteczna i trudna do unieszkodliwienia.

Gdzie jest broń, którą obiecywał Antoni Macierewicz?

Amunicja krążąca przypomina mały samolot. Fachowo nazywana jest bezzałogowym aparatem latającym. Broń wykrywa cel, a następnie uderza i eksploduje. Na rynku militarnym cieszy się wielką popularnością.

bECCvwLH

Problem w tym, że zamiast 1000 sztuk polska armia do tej pory otrzymała zaledwie 100. Senator Krzysztof Brejza taką odpowiedź otrzymał z Ministerstwa Obrony Narodowej i nie kryje oburzenia.

bECCvwLN
- To kolejna obietnica Macierewicza, która nie została zrealizowana. Po wirtualnych śmigłowcach które mieliśmy budować z Ukrainą, kolejny pomysł upada z hukiem. Nie ma śmigłowców, odnawiają stare czołgi T-72, malują stare hełmy z lat 70., a nowoczesne pociski są dostarczone w liczbie 10-krotnie mniejszej niż obiecywano Polakom i wojsku - mówi polityk w "Fakcie".
Zobacz także: Ćwiczenia Lampart-20. Strzelcy Podhalańscy na poligonie w Orzyszu.

Co ciekawe, jednym ze światowych liderów w produkcji tego typu amunicji jest polska firma WB Electronics. To ona miała dostarczyć zabójczą broń o nazwie Warmate. Nikt jednak nie chce wytłumaczyć, dlaczego zrezygnowano z zakupu kolejnych 900 sztuk. Antoni Macierewicz wprawdzie telefon odebrał, ale gdy usłyszał, o co chodzi, podziękował za rozmowę.

bECCvwLO

MON jednak nadal ma w planach wyposażenie polskiej armii w amunicję krążącą. Ma ona trafić do Wojsk Obrony Terytorialnej, ale żadne szczegóły nie są znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECCvwMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(413)
Jan
10 miesięcy temu
Większość ludzi z rządu na jakieś problemy psychiczne. To widać gołym okiem. Nawet laik to dostrzega! Wewnętrznie czujemy, że coś z nimi jest nie tak. Ale wciąż nam się wydaje, że to niemożliwe, żeby krajem rządziła grupa krejzoli i dlatego patrzymy na ich poczynania w bezruchu, z otwartymi ustami i oczami. Przerażające!
wojak
10 miesięcy temu
Ci z WOT powinni dostać proce a nie karabinyfgghj
wierny
10 miesięcy temu
To była ewidentna wina Jana Pawła II o wszystkim wiedział ale wolał zamieść pod dywan by nie rozwalić kościła od środka i nie pozbyć się wpływów, Proszę nie pisać bzdur takich jak o nieomylności papierza . To w końcu w czym był Jan Paweł II nieomylny ? Bo w kwestiach moralności i wiary na pewno nie . Politycznie ? Kiedyś będąc na pielgrzymce w Polsce powiedział już jako starzec . Ja nigdy nie myslałem że tak to będzie że wszsytko potoczy się inaczej . Powiedział to jak zlikwidowano Stocznię Gdańską a majątek narodowy wyprzedano obcemu kapitałowi .
bECCvwMj
Bum
10 miesięcy temu
Krążąca amunicja? A nie lepiej było kupić krążownik - jest taki duży.......
KimDzong
10 miesięcy temu
WOT-y sroty. Ta amunicja dla specnazu dobra, a nie dla blaszczaków.
spec_naz
10 miesięcy temu
Taka amunicja okrąży szeregowca z WOT i wystrzeli w miejscu odpalenia. Czyli -1 z WOT. 1000 takich pocisków = -1000 WOT –ów.
opcja
10 miesięcy temu
kremlowska
fff
10 miesięcy temu
Teraz rozwalimy budżet UE i budżety państwa NATO. Putin jest szczęśliwy.
Tak gdybam
10 miesięcy temu
Czy taki ktoś wysoko postawiony w pisie nie powinien był lecieć tamtym feralnym lotem?Czy ktoś mi powie dlaczego on pociągiem pojechał?Czy przypadkiem o czymś nie wiedział?
Jego nick
10 miesięcy temu
Antoś, daruj sobie ekshumacje. Wyznacz nową komisję śledczą która napisze raport pod twoje dyktando i zakończ tą kosztowną parodię.
Bielu
10 miesięcy temu
Mamy być bezbronni łatwym celem
KOKO1
10 miesięcy temu
ANTONI NIE MA CZASU NA PIERDOŁY, PO BASENIE JEDZIE, NA KOLEJNE EKSHUMACJE BO JESTESMY CORAZ BLIZEJ PRAWDY, JESLI CHODZI O BOMBE TERMOBARYCZNĄ I PARÓWKI. DZIEKI TYM DECYZJOM UMARLI SĄ CZESCIEJ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NIZ LUDZIE NA KWARANTANNIE.
rezun-one
10 miesięcy temu
Nie jest ważne ile otrzymaliśmy, ważne za ile szt zapłaciliśmy. Może interes z respiratorami nie był pierwszym? Antoni lubi brać forsę za nic. Ta broń i tak skończy na którymś z poligonów.
bECCvwMb
Żenada
10 miesięcy temu
na cholerę harcerzom z WOT amunicja krążąca??? Ta powinna być na wyposażeniu jednostek liniowych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić