Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Chińczycy użyli tajnej broni. Przerażające skutki

351

Na granicy między Chinami i Indiami doszło do starcia żołnierzy obu państw. Chińczycy postanowili użyć tajnej broni elektromagnetycznej. Był to pierwszy potwierdzony przypadek wykorzystania tego typu technologii w walce.

Chińczycy użyli tajnej broni. Przerażające skutki
(Getty Images)

Według ustaleń "The Times" broń została rozmieszczona na granicy przebiegającej w Himalajach pod koniec sierpnia. Kilka tygodni wcześniej żołnierze wdali się tam w bijatykę. W ruch poszły m.in. pałki i kamienie – w starciu z Chińczykami zginęło minimum 20 członków indyjskiej armii.

Chińczycy użyli przeciw indyjskim żołnierzom broni elektromagnetycznej

Jak informuje "Daily Mail", w wyniku działania tajnej broni Chińczyków indyjscy żołnierze zaczęli m.in. wymiotować. Działanie tego typu technologii przypomina efekt kuchenki mikrofalowej. Dochodzi do podgrzania cząsteczek wody w skórze człowieka, co skutkuje silnym bólem.

Jin Canrong, ekspert ds. międzynarodowych badań naukowych w Pekinie, wyraził podziw wobec działania tajnej chińskiej broni. Jak poinformował w trakcie wykładu ze studentami, indyjscy żołnierze zaczęli doświadczać dolegliwości już po około 15 minutach. Ostatecznie zdecydowali się na odwrót.

Wszyscy okupujący szczyty wzgórz zaczęli wymiotować. Nie mogli wstać, dopiero później uciekli. W ten sposób odzyskaliśmy grunt – opowiadał Jin Canrong.

Chińczycy zdecydowali się na takie działania ze względu na wysokość, na której doszło do walk. Zgodnie z obowiązującym dotychczas porozumieniem żadnej ze stron nie wolno atakować drugiej, jednak nie powstrzymało to żołnierzy przed wymianą ognia. Ani Chiny, ani Indie nie przyznały się wówczas do sprowokowania ataku.

Zobacz także: Zobacz też: Chińczycy na dnie Rowu Mariańskiego. Niezwykła misja badawcza zakończona sukcesem
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić