Małgorzata Duży| 

Scarlett Johansson pozywa Disneya. Powód? Naruszenie warunków umowy

3

Holywoodzka gwiazda Scarlett Johansson pozywa korporację mediową Disney. Powodem jest umieszczenie nowego filmu z uniwersum Marvela, “Czarnej Wdowy”, w serwisie streamingowym Disney+.

Scarlett Johansson pozywa Disneya. Powód? Naruszenie warunków umowy
Holywoodzka aktorka pozywa koncern Disney (Getty Images)

Scarlett Johansson idzie na wojnę z Disneyem. Chodzi o premierę filmu “Czarna Wdowa”, który został także udostępniony na platformie streamingowej Disney+.

Aktorka, której płaca jest uzależniona bezpośrednio od wyników filmu w kinach, twierdzi, że udostępnienie filmu na platformie uszczupliło jej finanse o 50 milionów dolarów. Zapowiedziała jednak, że będzie walczyć o pieniądze na drodze prawnej.

Scarlett Johansson złożyła pozew w tej sprawie w ubiegły czwartek 29 lipca. Sprawa ma się toczyć w sądzie w Los Angeles. Jak twierdzi, powiedziano jej, że film będzie miał premierę wyłącznie w kinach. Wypuszczenie filmu na platformę Disney+ znacznie wpłynęło na wyniki box office.

Disney z premedytacją naruszył warunki umowy. Bez żadnego usprawiedliwienia dokonał działań, które miały na celu nieuzyskanie pełni przychodu przez panią Johansson wynikających z zawartej przez nią umowy - powiedział przedstawiciel prawny hollywoodzkiej aktorki.

Warto dodać, że udostępnienie filmu na platformie zbiegło się w czasie z jego premierą w kinach. Szacuje się, że Scarlett Johansson zarobiła dzięki “Czarnej Wdowie”, podobnie jak w przypadku dwóch najnowszych części "Avengersów", około 15 milionów dolarów.

Zobacz także: Pol'and'Rock Festival wystartował. W nowym miejscu, bez tłumów i tylko dla zaszczepionych
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić