Sceny z karetką niczym z filmu. Nagranie z Rosji niesie się w sieci

Spektakularną ucieczką z karetki pogotowia popisał się pewien obywatel Rosji. Dużą popularnością w sieci cieszy się nagranie, na którym mężczyzna wybija tylną szybę ambulansu. Nie namyślając się długo, wyskakuje na ulicę i oddala się w nieznanym kierunku.

Sceny z karetką niczym z filmu. Nagranie z Rosji niesie się w sieci
Mężczyzna wyskoczył z karetki prosto na ulicę (Twitter, Francis Scarr)

Niecodzienne sceny rozegrały się w mieście Wołogda w Rosji. Całą sytuację zarejestrowała kamerka samochodowa zamontowana w aucie jadącym za ambulansem. Na filmie widać, jak pacjent wybija tylną szybę karetki i wyskakuje na ulicę.

Rosja. Spektakularna ucieczka z karetki. Media obiegło nagranie

Film opublikował w mediach społecznościowych dziennikarz BBC Francis Scarr, zajmujący się zawodowo monitorowaniem rosyjskich mediów. Film przedstawia karetkę zatrzymującą się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. W pewnym momencie słychać huk, a przed tylną szybę pojazdu wylatuje czerwona skrzynka.

Chwilę później można zobaczyć sprawcę całego zamieszania. Okazuje się, że jest to pacjent przewożony ambulansem. Mężczyzna w mgnieniu oka wyskakuje przez rozbite okno.

Pacjent w samej bieliźnie oddala się w nieznanym kierunku. Wygląda na to, że nie odniósł poważniejszych obrażeń podczas wyskakiwania przez zbitą szybę. Na nagraniu słychać jeszcze krzyki sanitariuszy.

Podobno mężczyzna był przewożony do zakładu psychiatrycznego – poinformował w opisie nagrania Francis Scarr.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pacjent wybił szybę i wyskoczył na ulicę. Chciał uniknąć pobytu w szpitalu

Nie jest jasne, jaka mogła być przyczyna zachowania mężczyzny. Jeżeli wierzyć jednak doniesieniom, pacjent mógł chcieć za wszelką cenę uniknąć pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Komentatorzy zwracają uwagę, że za czasów Władimira Putina działalność w Rosji wznowiły tzw. psychuszki, czyli szpitale psychiatryczne, stanowiące miejsce przetrzymywania dysydentów.

Tego typu praktyki były powszechnie stosowane w ZSRR od lat 50. do lat 80. XX wieku. Przeciwnicy polityczni oraz osoby uważane za naruszające normy społeczne zmuszane były do pobytu w szpitalu-więzieniu. Na podstawie akt śledczych KGB zdrowym osobom wystawiano psychiatryczne opinie lekarskie, według których uważano ich za niepoczytalnych, a następnie poddawano przymusowemu "leczeniu".

W tym przypadku brakuje jednak możliwości potwierdzenia informacji na temat uciekającego. Inny prawdopodobny scenariusz zakłada faktyczną niedyspozycję umysłową pacjenta przewożonego do szpitala.

Obejrzyj także: Rozpędzona karetka na skrzyżowaniu. Niebezpieczne nagranie z Lublina

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić