Jakub Artych
Jakub Artych| 

Ścigany listami gończymi polski pedofil zatrzymany. Wpadł w Holandii

18

Dzięki współpracy funkcjonariuszy w Lublinie z policjantami z Holandii, zatrzymany został 24-latek, poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Mężczyzna poszukiwany był od 2020 r. ENA i 3 listami gończymi. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski.

Ścigany listami gończymi polski pedofil zatrzymany. Wpadł w Holandii
Ścigany listami gończymi pedofil zatrzymany. Wpadł w Holandii (Policja)

Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami gończymi oraz trzema zarządzeniami prokuratury. Lubelscy policjanci ustalili, że 24-latek ukrywa się na terenie Holandii.

Działania lubelskich "łowców głów" doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania.

Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji, odpowiedniej koordynacji działań przez europejską sieć współpracy policyjnej - ENFAST z policjantami z Holandii i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażający widok po pożarze. Skala zniszczeń

24-latek jest już w więzieniu

W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski i trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary blisko 3 lat pozbawienia wolności.

24-latek poszukiwany był za seksualne wykorzystywanie dziewczynki poniżej 15 roku życia. Do tych przestępstw doszło w marcu i kwietniu 2019 r.

Ponadto w swoim telefonie posiadał i przesyłał treści pornograficzne przedstawiające wizerunki małoletniej poniżej 15 roku życia. W 2020 roku Sąd Rejonowy w Zamościu wystawił za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju.

Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676 - podkreśla policja.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić