Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 
aktualizacja 

Siostry jechały quadem. Podróż skończyły w szpitalu

6

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rudka Starościańska w powiecie lubartowskim. Dwie siostry podróżowały quadem po drodze szutrowej, zjechały z drogi i wpadły do przydrożnego rowu. Obie zostały przewiezione do szpitala.

Siostry jechały quadem. Podróż skończyły w szpitalu
(Facebook, Pixabay, KPP Lubartów)

W czwartek (30 maja) w miejscowości Rudka Starościańska, położonej w województwie lubelskim, doszło do wypadku, który mógł zakończyć się tragicznie. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, 23-letnia kobieta, która prowadziła quadem, straciła panowanie nad pojazdem.

Następnie zjechała z drogi i wpadła do przydrożnego rowu. W momencie wypadku poruszała się po drodze szutrowej, która biegła wzdłuż lasu.

23-latka podróżowała z 14-letnią siostrą - oznajmiała sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z KPP Lubartów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niebezpieczne zdarzenie w Toruniu. Rowerzysta był już na przejściu

Quady to pojazdy czterokołowe, które ze względu na swoją konstrukcję, stosunkowo niewielką masę oraz osiągane duże prędkości, mogą łatwo ulec wywróceniu. "Dlatego też należy zachować rozwagę i nie zapominać o stosowaniu przepisów ruchu drogowego" - apelują lubartowscy funkcjonariusze.

Jechały quadem - trafiły do szpitala

Jak poinformowała policja, zarówno kierująca pojazdem, jak i jej pasażerka zostały przewiezione do szpitala w celu zbadania i ustalenia zakresu odniesionych obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali niezbędne czynności procesowe - dodała sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

W trakcie dochodzenia okazało się, że 23-letnia kobieta, która prowadziła quad, była trzeźwa oraz posiadała niezbędne uprawnienia do kierowania tym typem pojazdu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi lubartowska komenda policji, która dokładnie analizuje okoliczności wypadku.

Gdzie można jeździć quadem?

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozwagi/ Przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zarejestrowane i ubezpieczone czterokołowce oraz czterokołowce lekkie mogą poruszać się jedynie po drogach publicznych, w strefach ruchu oraz zamieszkania.

Kierujący pojazdem oraz osoba przewożona są zobowiązani do korzystania z kasków ochronnych, które spełniają właściwe warunki techniczne. Wyjątkiem od tego przepisu są czterokołowce fabrycznie wyposażone w zamknięte nadwozie i pasy bezpieczeństwa.

W przypadku przewożenia dziecka w wieku do 7 lat czterokołowcem, kierujący pojazdem nie może przekraczać prędkości 40 km/h. Szczególnie ważne jest również zachowanie ograniczenia prędkości do 20 km/h w strefach zamieszkania, gdzie prędkość maksymalna dla pojazdu i zespołu pojazdów jest ograniczona.

Poza spełnieniem niezbędnych wymagań należy kierować się również zdrowym rozsądkiem! Apelujemy również do rodziców i opiekunów, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szczególnie podczas poruszania się tego rodzaju pojazdami - dodaje policja.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić