Skandal na cmentarzu w Grudziądzu. Policjanci zatrzymali 32-latka

5

Na jednym z grudziądzkich cmentarzy doszło do skandalicznej sytuacji. Mężczyzna wyrwał, zabrał i zniszczył krzyż będący częścią nagrobka. Sprawcę zatrzymała później.

Skandal na cmentarzu w Grudziądzu. Policjanci zatrzymali 32-latka
Na cmentarzu w Grudziądzu doszło do skandalicznej sytuacji (zdjęcie ilustracyjne) (Wikimedia Commons)

Szczegóły sprawy opisał portal metropoliabydgoska.pl. Policja otrzymała 2 października zgłoszenie o skandalicznym akcie wandalizmu. Doszło do niego na miejscu pochówku znajdującego się na terenie jednej z parafii w Grudziądzu.

Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce zastali smutny widok. Sprawca wyrwał, zabrał i zniszczył krzyż będący częścią nagrobka. Mundurowi zabezpieczyli ślady wytypowali osobę, która mogła dokonać tego czynu. Poszukiwania podejrzanego nie trwały długo. Mężczyzna został przez nich zatrzymany już 4 października.

5 października sprawca został doprowadzony do prokuratury. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna przebywał na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Postawiono mu kolejne zarzuty oraz zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Nie wiadomo, dlaczego przestępca zdewastował grób.

Zobacz także: Ironiczny wpis pod adresem Czarnka. Poseł Porozumienia tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić