Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Skandal na Dolnym Śląsku. Burmistrz z zarzutami. Twierdzi, że to zemsta

18
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Legnicy oskarżyła burmistrza Jawora (woj. dolnośląskie) Emiliana B. o przekroczenie uprawnień, naruszanie praw pracowniczych oraz żądanie wręczenia korzyści majątkowych i przyjmowanie takich korzyści w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Burmistrz wydał w tej sprawie oświadczenie, twierdząc, że to zemsta zwolnionych pracowników.

Skandal na Dolnym Śląsku. Burmistrz z zarzutami. Twierdzi, że to zemsta
Burmistrz Jawora oskarżony m.in. o korupcję (Facebook)

Do Sądu Rejonowego w Jaworze skierowano akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Jawora Emilianowi B. Postawiono mu trzy zarzuty: przyjmowanie korzyści majątkowych, przekroczenie uprawnień i pozbawienie wolności podległej mu służbowo pracownicy oraz złośliwe naruszanie praw pracowniczych kobiety.

Na ławie oskarżonych zasiądą także była zastępczyni burmistrza Agnieszka R. oraz kierowca w Urzędzie Miejskim Mariusz D. Kobietę oskarżono o przekroczenie uprawnień i pozbawienie wolności podległej służbowo pracownicy, oraz o złośliwe naruszanie praw pracowniczych.

Burmistrzowi grozi do 8 lat więzienia, a Agnieszce R. i Mariuszowi D. do 5 lat. Oskarżeni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Oboje oskarżeni Emilian B. i Agnieszka R. postanowili między innymi dokonać zmiany na stanowisku Sekretarza Gminy Jawor i faktycznie zwolnić pracownicę zajmującą to stanowisko. 10 marca 2016 r. poprosili Sekretarz Gminy Jawor do gabinetu Burmistrza Jawora, w którym działając w celu zmuszenia jej do rezygnacji z pełnionej funkcji, zamknięto pokrzywdzoną wraz z oskarżonymi do czasu, aż zgodziła się zrezygnować z dotychczas zajmowanego stanowiska – powiedziała prok. Tkaczyszny.

Drzwi gabinetu burmistrza od zewnątrz miał zamknąć, na polecenie Agnieszki R., Mariusz D. Według prokuratury pokrzywdzona była zamknięta w gabinecie wraz z burmistrzem i jego zastępczynią przez godzinę.

Burmistrz Jawora twierdzi, że zarzuty to akt zemsty

Burmistrz Jawora wydał oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów. Stwierdził, że "cała sprawa to akt zemsty dwóch zwolnionych pracowników".

Cała sprawa to akt zemsty dwóch zwolnionych pracowników za to, że odważyłem się zakończyć z nimi współpracę, a treść zarzutów dotyczy spraw sprzed 6 lat. Nie umiano mnie wyeliminować i pokonać w uczciwej walce, więc posunięto się do manipulacji i prowokacji, bo każdy cel uświęca środki - przekazał Emilian B.
Przede mną trudny czas, ale przed sądem będę bronił swojego dobrego imienia i prawdy. Cała sytuacja wyssanych z palca oszczerstw i ataku na mnie jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy na rzecz Jawora - dodał.

Zobacz także: Rozsierdził go wpis Donalda Tuska. Reakcja z PO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
faryzeusze
4 miesiące temu
Obajtek miał tak samo, ale prokuratura Ziobry wycofała oskarżenie z sądu.
taka prawda
4 miesiące temu
toć to widać, że to dobry chłop i jest niewinny zresztą sam mówi że jest niewinny , tylko ta zła pracownica jest zła... ludzie co się dzieje na tych wiochach!
kiki
4 miesiące temu
" działając w celu zmuszenia jej do rezygnacji z pełnionej funkcji, zamknięto pokrzywdzoną wraz z oskarżonymi do czasu, aż zgodziła się zrezygnować z dotychczas zajmowanego stanowiska "?????? a to dobre! widac pomoglo !Skandal jaki nie ma sobie rownych! ale...Emilian B. sie broni !"Przede mną trudny czas, ale przed sądem będę bronił swojego dobrego imienia i prawdy. Cała sytuacja wyssanych z palca oszczerstw i ataku na mnie jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy na rzecz Jawora - dodał."???? czy ta dalsza motywacja do pracy na rzecz Jaworzna to....GROZBA!?? Drodzy Jaworzanie! Wymiencie to cale administracyjne-BAGNO na NOWE!!!!
jadwiga
4 miesiące temu
co wybieracie to macie
wyborca
4 miesiące temu
Zwolnic bursmistrza Legnicy, przez 10 lat utrudnia ludziom dojazd do pracy przez zaniechanie budowy 200m chodnika i nie przesuniecie przystanku kolejowego o 500m do centrum LSE. To zmusza wiekszoscia do dojazdow samochodami do pracy gdzie brakuje parkingow, a brakujace 200m chodnika to przyczyna powaznych wypadkow
Gregor
4 miesiące temu
Strzegom podobnie
Gregor
4 miesiące temu
Strzegom podobnie
ja23
4 miesiące temu
Dawajcie na Chojnów tu mamy perełkę od 20 lat... Janko obiecanko cacanko... nic nie robi całą kadencję a przed wyborami układa kostki brukowe żeby się okoliczna żulernia nie przewracała... Kanalizacja wywala na pól miasta, Za WUKO płaci się po 15 tysięcy na miesiąc za obsługę, a wuko stoi i najmuje się prywatne firmy... idziesz do niego w sprawie zamiany mieszkania to ci rzuca kłody pod nogi, znajdujesz pustostan na terenie miasta, który chcesz do remontu własnego a oddać wyremontowane mieszkanie to zaraz wystawia na 9 przetarg na którym nagle zjawia się gość którego podstawił i mieszkanie idzie...
Grzegorz
4 miesiące temu
Dolny Śląsk to bastion PO. Nic nie dziwi.
Padnie
4 miesiące temu
Pis szykuje powrót Witek do Jawora.
realista
4 miesiące temu
Kolejna nagonka na opozycję na zasadzie puszczamy w świat plotkę a ty jak jesteś niewinny sam to udowodnij. Wróciły widać dawne czasy i działanie władz " daj mi człowieka a paragraf się znajdzie".
Donek
4 miesiące temu
Nic nowego, w końcu to standard w PO. Znowu powiedzą że sprawa jest polityczna, a i tak ci co myślą wiedzą że Patologia Oszustów tak ma.
Kordi
4 miesiące temu
Czas na łapowkrza burmistrza z Wielucia. Który współpracuje ze słowikiem.
GWIAZDA
4 miesiące temu
JUŻ NIEDŁUGO JAK SĄDZĘ.... PEWNA GMINA NA "J" W POWIECIE GRÓJECKIM BĘDZIE WSTRZĄŚNIĘTA PODOBNĄ SPRAWĄ :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić