aktualizacja 

Skandal podczas maratonu. Ukradkiem nalał to zawodnikom do kubków

10

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak mężczyzna dolewa alkohol do napojów przygotowanych dla maratończyków. Doszło do tego na chwilę przed startem 39. edycji maratonu w Meksyku. "Jutro będą w najlepszej formie" - mówił mężczyzna.

Skandal podczas maratonu. Ukradkiem nalał to zawodnikom do kubków
Mężczyzna wlał rum do napojów maratończyków. (Twitter)

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w niedzielę 28 sierpnia w Meksyku. Tuż przed startem 39. edycji maratonu Mexico City niezidentyfikowany mężczyzna podszedł do stolika z napojami i zaczął dolewać do nich alkohol.

Według doniesień mężczyzna był nietrzeźwy. Filmik nagrał około 6:00 rano tuż po wyjściu z klubu nocnego.

Dolał rumu do napojów maratończyków

Napoje w plastikowych kubeczkach były przygotowane dla uczestników biegu. Autor nagrania zatytułował je "Bohater czy złoczyńca?".

Jutro wszyscy będą w doskonałej formie. Wszyscy będą najlepsi. Ten pieprzony wyścig będzie najlepszym na świecie. Jutro wszyscy będą szybcy jak strzała - mówił mężczyzna.

Mężczyzna dolał do kubeczków rum Matusalem. Stolik z napojami znajdował się w połowie trasy w pobliżu 21 km. Żaden biegacz nie napił się alkoholu, ponieważ wolontariusze zorientowali się w porę co się stało. Instytut Sportu Miasta Meksyk złożył skargę do biura prokuratora generalnego. Organizatorzy biegu wydali już w tej sprawie oświadczenie.

Podjęliśmy niezbędne działania w tej sprawie, aby ta akcja nie pozostała bezkarna, a ta osoba, która naraziła sportowców, została ukarana zgodnie z prawem - czytamy.

W mediach pojawiły się informacje, że żartowniś został zidentyfikowany. Podejrzany ma być "osobą wysoce wykształconą o wysokim statusie społeczno-ekonomicznym". Te doniesienia nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone. Organizatorzy maratonu zostali skrytykowani za brak odpowiednich procedur i dopuszczanie przypadkowych osób do stoisk z pożywieniem i piciem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Biedronki otwarte w niedzielę? Wiceminister zapowiada kontrole
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić