aktualizacja 

Skazany zrobił to w celi. Dantejskie sceny w więzieniu

382

Jeden z osadzonych w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim popełnił samobójstwo w celi. Mężczyzna odebrał sobie życie w dokładnie trzecią rocznicę zgwałcenia swojej matki.

Skazany zrobił to w celi. Dantejskie sceny w więzieniu
Do samobójstwa doszło w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim (Google Maps)

Szczegóły dramatu przedstawił portal gloswielkopolski.pl. Doszło do niego w poniedziałek, 13 czerwca. 37-latek powiesił się w jednoosobowej celi na oddziale terapeutycznym. Odkryto to dość szybko, jednak na pomoc było już za późno. Na miejsce został wezwany lekarz i prokurator, którzy przeprowadzili wstępne oględziny.

Do zbadania okoliczności zdarzenia powołany zostanie specjalny zespół w ramach Służby Więziennej - spoza okręgu, a niewykluczone, że także z centralnego zarządu - dodaje kpt. Cezary Jabłoński.

Recydywista trafił do aresztu ponad miesiąc temu na leczenie uzależnienia od alkoholu. Kulisy samobójstwa mężczyzny są bardzo dramatyczne. Okazało się bowiem, że ten odbywał wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności za zgwałcenie swojej matki. Samobójca odebrał sobie życie dokładnie w trzecią rocznicę dokonania tego przerażającego czynu.

Nie wiadomo, jak udało się mężczyźnie popełnić samobójstwo. W placówce, w której przebywał osadzony panuje reżim, który powinien uniemożliwić tego typu próby. Śledztwo w tej sprawie wykaże, czy doszło do ewentualnych zaniedbań.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić